Zbiorowa mogiła zmarłych żołnierzy polskich II wojny światowej z kampanii wrześniowejW niedzielę  obchodzić będziemy państwowe Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie w tym samym dniu w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli tzw. Matki Bożej Zielnej. Zapraszamy mieszkańców na uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem w Siedlcach. Poprzedzi je msza święta.

Jak co roku, 15 sierpnia w Kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła odprawiona zostanie przez księdza proboszcza Tadeusza Żurka, uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Msza rozpocznie się o godzinie 10.30, po niej zaplanowano uroczyste złożenie wieńców pod symboliczną „Zbiorową mogiłą zmarłych żołnierzy polskich II wojny światowej z kampanii wrześniowej”.

W uroczystościach weźmie udział  m.in. wójt gminy Lubin, przedstawiciele urzędu, rada parafialna, sołtysi.

Przypomnijmy, że Święto Wojska Polskiego ustanowiono na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej również „cudem nad Wisłą”, kiedy to wojska polskie rozgromiły bolszewików, zatrzymując ich ekspansję na zachód.