Pogadać na fejsie – rozmawiać za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook (wym. fejsbuk). Pierwszą krokiem jest rejestracja, po dokonaniu której użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będącej własnością Facebooka. W lipcu 2017 r. liczba użytkowników Facebooka na całym świecie przekroczyła 2 miliardy.

off-line – z ang. rozłączony, odłączony od linii, poza linią (wym. of-lajn) czyli bez dostępu do Internetu. Możliwe jest oglądanie materiałów pobranych wcześniej z Internetu lub innej sieci komputerowej. Może też dotyczyć przygotowywania czegoś, co później ma zostać wysłane za pośrednictwem sieci.

on-line – (wym. on-lajn) tryb łączenia się do sieci i uzyskanie połączenia.

karta podarunkowa – zwana także kartą prezentową, jest elektronicznym odpowiednikiem bonu towarowego. Karta uprawnia jej właściciela do realizacji zakupu w salonie sprzedaży konkretnego emitenta, zarówno fizycznym (stacjonarnym) jak i wirtualnym (np. w sklepie internetowym).

fora internetowe – inaczej zwane także jako fora dyskusyjne. Fora internetowe służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

sztos – „coś fajnego, niesamowitego, fantastycznego”

melanż – „porządna impreza na której nie może zabraknąć alkoholu”

selfie – (wym. selfi) to zdjęcie zrobione samemu sobie, zazwyczaj smartfonem. Selfie często umieszczane są na portalach społecznościowych.

beka – „coś śmiesznego, ubaw, zabawa”

boomer (wym. bumer) to określenie ludzi starszych co najmniej pokolenie od obecnej młodzieży. Wyraz ten używany jest, by wyrazić ironię. Ludzie określani jako boomerzy (lub boomers) na ogół cechują się niezrozumieniem współczesnego świata, a przede wszystkim wszelkich zmian społecznych i nowej technologii. Nie podążają za najnowszymi trendami, wolą dawną rzeczywistość, do której są przyzwyczajeni. Ponadto często wyrażają tęsknotę za przeszłością.