Pogadać na fejsie – rozmawiać za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook (wym. fejsbuk). Pierwszą krokiem jest rejestracja, po dokonaniu której użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będącej własnością Facebooka. W lipcu 2017 r. liczba użytkowników Facebooka na całym świecie przekroczyła 2 miliardy.

off-line – z ang. rozłączony, odłączony od linii, poza linią (wym. of-lajn) czyli bez dostępu do Internetu. Możliwe jest oglądanie materiałów pobranych wcześniej z Internetu lub innej sieci komputerowej. Może też dotyczyć przygotowywania czegoś, co później ma zostać wysłane za pośrednictwem sieci.

on-line – (wym. on-lajn) tryb łączenia się do sieci i uzyskanie połączenia.

karta podarunkowa – zwana także kartą prezentową, jest elektronicznym odpowiednikiem bonu towarowego. Karta uprawnia jej właściciela do realizacji zakupu w salonie sprzedaży konkretnego emitenta, zarówno fizycznym (stacjonarnym) jak i wirtualnym (np. w sklepie internetowym).

fora internetowe – inaczej zwane także jako fora dyskusyjne. Fora internetowe służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

sztos – „coś fajnego, niesamowitego, fantastycznego”

melanż – „porządna impreza na której nie może zabraknąć alkoholu”

selfie – (wym. selfi) to zdjęcie zrobione samemu sobie, zazwyczaj smartfonem. Selfie często umieszczane są na portalach społecznościowych.

beka – „coś śmiesznego, ubaw, zabawa”