Baza wiedzy o programach i źródłach dofinansowania – wystarczy kliknąć w link poniżej

Ochrona powietrza – programy i źródła finansowania
Poprawa efektywności energetycznej budynków

Gmina Lubin uruchomiła system do pomiaru jakości powietrza atmosferycznego, składający się z sześciu sensorów wraz z wyświetlaczami LED, które zostały zamontowane na budynkach wszystkich placówek oświatowych Gminy Lubin.

Czujniki monitorują stężenie pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10 (w oparciu o czujniki laserowe) oraz temperaturę, ciśnienie i wilgotność powietrza.

Wiedza o stanie zanieczyszczeń powietrza ma służyć mieszkańcom do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, osoby z chorobami układu oddechowego) oraz działań prewencyjnych, zapobiegających spalaniu odpadów w piecach i kotłach c.o.

Wyniki pomiarowe można na bieżąco śledzić na ekranach komputerów (klikając w poniższe kafelki) i smartfonów. Wystarczy zainstalować aplikację Syngeos, która można pobrać ze sklepu Play.

Krzeczyn Wielki-Szkoła Podstawowa Im. Marii KonopnickiejPOKAŻ NA MAPIE Niemstów- Szkoła Podstawowa im. Janusza KorczakaPOKAŻ NA MAPIE Osiek- szkoła filialnaPOKAŻ NA MAPIE
Raszówka-szkoła podstawowa im. Orła BiałegoPOKAŻ NA MAPIE Siedlce-Szkoła Podstawowa im. Henryka SienkiewiczaPOKAŻ NA MAPIE Szklary Górne- Szkoła Podstawowa im. Jana BrzechwyPOKAŻ NA MAPIE  

Masz podejrzenia, że ktoś w Twojej okolicy pali niedozwolonym opałem lub śmieciami? Skontaktuj się z urzędem gminy lub policją, które mogą przeprowadzić kontrolę podejrzanego paliwa oraz paleniska. Zadzwoń: (76) 84 03 132 Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Przejdź do: WIOŚ - komunikaty a alerty dotyczące jakości powietrza