Opowieść o wodzie w Zimnej Wodzie

Podczas wyprawy dowiesz się, jak ważna jest woda oraz jakie jest jej znaczenie w życiu człowieka i przyrody. Poznasz także niewielką, ale ciekawą miejscowość, czyli Zimną Wodę.

Przejdź do strony Questy – Opowieść o wodzie w Zimnej Wodzie


O tryptyku z kościoła w Osieku i innych perełkach

„O tryptyku z kościoła w Osieku i innych perełkach” – to tytuł Questu w Osieku. Podczas wyprawy poznacie ciekawe miejsca i zabytki w Osieku. Na trasie znajduje się m.in. słynny tryptyk, ołtarz „Świętych Dziewic”. Opiekunem skarbu jest Cecylia Szwedo.

Przejdź do strony Questy – O tryptyku z kościoła w Osieku i innych perełkach


Historyczne zakątki Krzeczyna Wielkiego

Quest w Krzeczynie Wielkim przedstawia zabytki, pomniki i historyczne miejsca związane z historią tej miejscowości. Opiekunem skarbu jest sołtys Krzeczyna Wielkiego Jerzy Tadla.

Przejdź do strony Questy – Historyczne zakątki Krzeczyna Wielkiego


Gra terenowa Tropami historii w Szklarach Górnych

Całoroczna gra terenowa polega na poszukiwaniu skarbu. Kluczowe zadanie poszukiwawcze, czyli quest nosi nazwę „Tropami historii w Szklarach Górnych”. Gra prowadzi do … skrzyni skarbów. Zachęcamy wszystkich do zabawy! Quest prowadzi przez Szklary Górne, prezentując  najciekawsze zakątki związane z ich historią. Quest jest skierowany do dzieci ale i całych rodzin. Scenariusze gry, tzw. karty questu, dostępne są w Urzędzie Gminy Lubin I piętro pok. 120, w parafii w Szklarach Górnych, można je także samodzielnie pobrać ze strony questy.com.pl

Przygotowano również specjalną aplikację mobilną questu , więc można przejść całą trasą ze smartfonem w dłoni. Opiekunem questu jest Anna Kosacz-Gol ze Szklar Górnych oraz proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych ks. Paweł Kajl.

Przejdź do strony Questy – Wyprawy Odkrywców


Gra terenowa- Quest „Tajemnice Książęcego Uroczyska

Quest ma początek przy parkingu, położonym przy remizie OSP w centrum miejscowości. Wyprawa przedstawia dawne dzieje pałacu, który przez wieki stał w Niemstowie. Jest z nim związana legenda o śpiewaczce operowej i nieszczęśliwej miłości. Celem zabawy jest uważne czytanie wskazówek. Zebrane liczby przydadzą się do znalezienia skarbu wyprawy. Trasa questu prowadzi po asfaltowej drodze oraz drodze polnej.

Przejdź do strony Questu – Tajemnice Książęcego Uroczyska


Dawne dzieje Chróstnika

Wyprawa prezentuje historię związaną z powstaniem Chróstnika oraz przedstawia najciekawsze zabytki, które można do dnia dzisiejszego zobaczyć. Uczestnik gry dowie się też o słynnym mieszkańcu Chróstnika, który przed trzema wiekami zasłynął w regionie, a jego dzieła są do dnia dzisiejszego „używane” w kościele.

Przejdź do strony Questu – Dawne dzieje Chróstnika