Jak co roku Gmina Lubin sfinansowała stworzenie  strażackich kalendarzy, które poprzez gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej trafią do mieszkańców.  Tradycyjnie w grudniu, choć tym razem z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa,  strażacy będą z tymi kalendarzami  odwiedzać mieszkańców i popularyzować wiedzę o ochronie przeciwpożarowej.

Strażacy ratują nas z wielu opresji, pomagają chronić dobytek, lepiej jednak  by jak najrzadziej wyjeżdżali na akcję. Temu właśnie mają służyć coroczne, grudniowe wizyty strażaków w domach mieszkańców Gminy Lubin.

Grudniowe wizyty strażaków w domach to doskonała okazja do przypomnienia podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej na przykład tych związanych z regularnym czyszczeniem kominów. Takie akcje edukacyjne są bardzo ważne i w tej grudniowej strażaków wspiera Gmina Lubin, która opracowała projekt i  sfinansowała wydruk 2,5 tys. specjalnych kalendarzy.

Na kalendarzach są jak zawsze zdjęcia naszych drużyn i ważne wydarzenia, które działy się w mijającym roku. Na pierwszej stronie witać  nas będą strażacy z OSP Krzeczyn Wielki, którzy uświetnili uroczystość pożegnania księdza proboszcza Kazimierza Rapacza, OSP Szklary Górne które miało w tym roku świętować 70-lecie, ale obchody ciągle są przełożone ze względu na pandemię oraz OSP Raszowa. Drugie półrocze przyszłego roku umilą nam wizerunki zdobywców tytułów Strażak Roku 2018, żeńska drużyna OSP Raszówka oraz OSP Czerniec.

Na kalendarzu umieszczono także numery alarmowe wielu instytucji oraz informacje o działającej w Gminie Lubin aplikacji BLISKO, która powiadamia o zagrożeniach. Zachęca on też do przekazania 1% podatku na rzecz OSP – wystarczy przepisać numer KRS oraz dopisać nazwę i adres wybranej jednostki OSP Gminy Lubin.