Uroczystości z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w powiecie lubińskim zorganizowano pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty i wieńce.

Wzruszające wiersze, młodzież z klas mundurowych i sztandary związków zawodowych, zakładów pracy działających na terenie Lubina i Powiatu Lubińskiego, przedstawiciele organizacji samorządowych, jednostek kulturalnych i stowarzyszeń – wszyscy spotkali się w centrum miasta by uczcić ten wyjątkowy dzień.

Wierni kościoła katolickiego wzięli udział we mszy świętej, po której przeszli pod pomnik by tam złożyć kwiaty i wieńce. W imieniu gminy Lubin kwiaty składał Bartosz Chojnacki sekretarz gminy. W uroczystościach wzięła udział bardzo liczna reprezentacja strażaków z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.