Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy ustalili, a następnie zatrzymali 25 – letniego mieszkańca gminy Lubin, który podejrzany jest o kradzież m. in. hulajnogi elektrycznej, alufelg z oponami i innych części samochodowych. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie także kradzież pojazdu, do którego doszło 3 lata temu na terenie Lubina.

Lubińscy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży, do której doszło kilka dni temu na terenie gminy Lubin. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca w nocy wszedł na teren warsztatu samochodowego, skąd ukradł alufelgi z oponami, hulajnogę elektryczną, katalizator oraz inne drobne przedmioty znajdujące się w garażu. Właściciel wycenił straty na blisko 9 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się ta sprawą, w wyniku pracy operacyjnej, bardzo szybko wytypowali podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie miasta. Mundurowi odzyskali również część skradzionego mienia. Wartościowe przedmioty 25 – latek zdążył sprzedać przygodnie napotkanym osobom.

– Podejrzany oświadczył, że w ciągu dnia, przejeżdżając obok warsztatu samochodowego zauważył składowane tam koła. Postanowił je ukraść pod osłoną nocy. Przy okazji zabrał również hulajnogę elektryczną, która posłużyła mu do transportu skradzionego mienia. Łup ukrył w swoim samochodzie – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie. -To jednak nie wszystkie przewinienia tego mężczyzny. Funkcjonariusze udowodnili mu również kradzież samochodu osobowego wraz ze znajdującym się wewnątrz sprzętem wędkarskim, który został skradziony z parkingu w Lubinie w 2018 roku. Policjanci ustalili, że 25 – latek zezłomował skradziony pojazd, podając, że jest jego właścicielem. Zarobił na tym 600 złotych.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał za kradzież i kradzież z włamaniem. Może mu grozić do 10 lat więzienia. Był już w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.