Gmina Lubin wzorem lat ubiegłych sfinansowała zakup  strażackich kalendarzy. Przedstawiciele gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej będą odwiedzać mieszkańców, przekazując kalendarze, ale jednocześnie przypominając i utrwalając wiedzę o pożądanych zachowaniach z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Ochrona przeciwpożarowa to bardzo istotne zagadnienie, mające realny wpływ na nasze życie i zdrowie. Strażacy wyjeżdżając na akcję robią wszystko by uratować ludzi, ich dobytek przed pożarem lub innymi sytuacjami wymagającymi ich interwencji. Bardzo często narażają przy tym swoje zdrowie i życie, ale bez wahania pełnią swoją służbę.

– Spotkanie ze strażakami warto wykorzystać na omówienie i poszerzenie swojej wiedzy na przykład na temat czynności dotyczących regularnego czyszczenia kominów. Okres grzewczy to czas, podczas którego dochodzi do częstych tragedii spowodowanych pożarami i zatruciami jakże niebezpiecznym tlenkiem węgla – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Na kalendarzach tradycyjnie znajdują się zdjęcia naszych strażaków i fotografie ilustrujące ważne wydarzenia, które miały miejsce w mijającym roku. Są to m.in. fotografie laureatów konkursu „Strażak Roku” , obchody święta niepodległości w Szklarach Górnych, czy też ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze OSP Zimna Woda.

Nie zabrakło też najważniejszych numerów alarmowych do wielu instytucji, czy też informacji o działającej w gminie Lubin aplikacji BLISKO, która powiadamia o zagrożeniach.

Zachęcamy także do wykorzystania w praktyce informacji  o przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej jednostki OSP Gminy Lubin.