Dziś jeden z najpiękniejszych i najmilszych dni w roku. Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia! Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia!

Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego człowieka rodzice, to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicami. Dlatego w gminnym przedszkolu nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty.

Z tej to właśnie okazji przez cały tydzień prowadzone były zajęcia o tematyce rodziny, a ich  zwieńczeniem była wielka uroczystość,  na którą zaproszono  tych najważniejszych , czyli  rodziców.

Każda z sal przedszkolnych w ten wyjątkowy dzień stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogate programy artystyczne. Swoje występy zaczęły od powitania gości, następnie były wiersze, piosenki i życzenia dla kochanych rodziców.

Nie zabrakło również historycznego występu tych najmłodszych z Klubu Dziecięcego w Krzeczynie Wielkim. Maluszki po raz pierwszy zaprezentowały swoje talenty przed rodzicami.

Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca.

– Goście głośno oklaskiwali występy swoich milusińskich, nie kryjąc wzruszenia. Kochani rodzice dziękujemy, że w tych dniach byliście z waszymi dziećmi, które kochają was miłością czystą i bezwarunkową. W imieniu dzieci dziękujemy za życie, obecność, trud wychowania, nieprzespane noce, za to, że jesteście rodzicami – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.

Jednocześnie, w imieniu Gminnej Biblioteki Publiczna w Raszówce, sołtysa oraz rady sołeckiej z Miłoradzic, zapraszamy   na koncert  „Laurka dla Mamy i Taty”, który odbędzie się dziś, 26 maja o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach.

Wystąpi zespół wokalny Leśne Echo z Raszówki, zespół folklorystyczny Koniczynki z Miłoradzic oraz dzieci. Podczas koncertu nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno-literackiego – Laurka z życzeniami dla Mamy i Taty.

Więcej zdjęć z przedszkola i klubu dziecięcego na: facebookowym profilu gminy Lubin.