Policjanci lubińskiej drogówki z grupy „SPEED” zatrzymali kierowcę  auta osobowego, który posiadał czterokrotny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 29-latkowi zamieszkałemu na terenie gminy Lubin grozi teraz do 5 lat więzienia.

Grupa „Speed” powstała w 2018 roku i co roku sukcesywnie specjalny oddział policjantów ścigających piratów i przestępców drogowych jest powiększany. W skład grupy wchodzą też mundurowi z lubińskiej drogówki. Ich priorytetem jest wyeliminowanie bandytów drogowych i poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Drogówka z Lubina zatrzymała na terenie gminy Rudna 29-letniego mieszkańca gminy Lubin, który kierował samochodem marki Ford pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów.

– Kierowca okazał się w tym zakresie recydywistą, gdyż na swoim koncie posiadał aż cztery zakazy prowadzenia pojazdów, które „ciągnęły” się za nim już od 2015 roku. Ten ostatni zakaz dotyczył wszystkich kategorii pojazdów mechanicznych a jego okres obowiązywania to maksymalny wymiar kary, czyli dożywotnio- mówi aspirant Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP Lubin, dodając:- Pomimo tego, młody mężczyzna wsiadł za kierownice samochodu myśląc, że mu się upiecze. Jak sam powiedział, miał potrzebę pojechania do sklepu.

Podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.