Festyn Bezpieczne wakacjeSportowo, kolorowo, smacznie, tak w trzech  słowach można streścić sobotnie popołudnie, które spędzili mieszkańcy Raszówki i ich goście na boisku sportowym.

Już po raz kolejny w Raszówce odbył się  festyn  „Bezpieczne wakacje”. Tym razem połączony został z obchodami 65-tej rocznicy powstania LZS Huzar Raszówka.

Tradycyjnie festyn rozpoczął się turniejem piłkarskim pomiędzy drużynami OSP z naszej gminy. W szranki stanęły trzy drużyny. Rywalizację wygrała OSP Zimna Woda, drugie miejsce przypadło gospodarzom, a brąz wywalczyli strażacy z Czerńca.

Podczas  krótkiej uroczystości padło wiele gratulacji i życzeń związanych z 65. rocznicą powstania drużyny Huzar Raszówka.

–  Mam  nadzieję, że za 35 lat będzie nam wszystkim dane żeby tu 100- lecie zorganizować – mówił Adam Michalik, dyrektor Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Legnica. – Jeszcze bardziej się cieszę z ilości dzieci, które przyszły na to wydarzenie.  Mam nadzieję, że  będzie to początek powstawania kolejnych grup młodzieżowych. Teraz wsie coraz bardziej się rozrastają i potrzebujemy nowego pokolenia piłkarzy.

Gratulacje na ręce prezesa Zdzisława Korczaka składała również Magdalena Dubińska dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin oraz  Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin, który z tej okazji oprócz drobnych upominków przekazał specjalny list gratulacyjny.

–  Z okazji jubileuszu 65-lecia Ludowego Klubu Sportowego „Huzar” Raszówka”, składam na pana ręce serdeczne życzenia dla wszystkich działaczy, zawodników i osób zaangażowanych w pracę Klubu. Niech ten piękny jubileusz będzie dla was powodem do dumy i jednocześnie bodźcem do dalszego działania. Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pracy na rzecz rozwoju Klubu oraz realizacji wszelkich zamierzeń i planów zarówno sportowych,  jak i w życiu zawodowym i prywatnym, liczymy na sukcesy w rozgrywkach oraz rychłego awansu do wyższej klasy piłkarskiej – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Na najmłodszych uczestników zabawy oprócz dmuchańców, czekało wiele atrakcji. Cztery konkurencje sportowe przeprowadził radny Marcin Nyklewicz, w zabawie wzięło udział blisko pięćdziesięciu młodych sportowców. Konkurencję „strzał do bramki” wygrała Zuzia Muczyńska, w kręgle najlepszy był Błażej Kotarbiński, najsprytniej żonglował Filip Jurewicz, a w rzutach do celu niepokonany okazał się trzyletni Hubert Juniszewski. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie nagrody.

Najciekawszym elementem festynu było towarzyskie spotkanie na murawie Old Boyów Zagłębia Lubin z zawodnikami Huzara Raszówka. Mecz był bardzo emocjonujący i  spełnił oczekiwania kibiców. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:5 dla Zagłębia Lubin.

Po spotkaniu wszyscy zawodnicy pozowali na tle nowego muralu, który namalował Maciej Mazur.

– Wykonałem go w niecałe dwa tygodnie. Jestem zawodnikiem Klubu Huzar Raszówka, więc koledzy, działacze i trener poprosili mnie o to żebym z okazji 65 rocznicy założenia Klubu namalował coś z dedykacją.  Jestem z wykształcenia historykiem, a malarzem z zainteresowania i zamiłowania. Moje realizacje malarskie można oglądać w Lubinie, w większości są to murale historyczne. We współpracy ze Wzgórzem Zamkowym oraz Muzeum Historycznym organizowałem wystawy więc jest tego trochę w moim portfolio.

Po emocjonującym popołudniu mieszkańcy  bawili się przy muzyce do przysłowiowego białego rana.