Życzenia skłąda wójtDo szacownego grona jubilatów świętujących piękny jubileusz 90-lecia dołączyła Janina Wójcik z Raszówki. Jubilatkę odwiedził Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin, radny Marcin Nyklewicz  oraz Monika Siwak sołtys Raszówki. Było dużo życzeń, ciepłych słów i wspomnień.

Pani Janina to bardzo energiczna kobieta, która w Raszówce mieszka w sąsiedztwie rodziny, ale na co dzień radzi sobie doskonale i mieszka sama. Mówi, że zahartowała ją ciężka praca, choć jednocześnie przyznaje, że stresowała się przed wizytą niecodziennych gości.

-Ponad trzydzieści lat pracowałam w lesie, więc wiem co to ciężka praca i jej skutki dzisiaj czuję.  A teraz stres też jest, ale radość również, nie spodziewałam się aż tylu miłych gości – mówi Janina Wójcik.

Wójt przyjechał do jubilatki z pięknym bukietem kwiatów, specjalnym listem gratulacyjnym, okolicznościowym tortem, drobnym upominkiem, a prywatnie podarował szampana. Kwiaty i słodkie upominki przekazał też radny Marcin Nyklewicz i sołtys Monika Siwak. Była więc okazja do miłych rozmów i wspomnień.

Janina Wójcik urodziła czworo dzieci, ma sześcioro wnuków i czterech prawnuków. Na Dolny Śląsk przyjechała z rodziną z okolic Lwowa jako Rozmowy przy stolepiętnastolatka. Najpierw osiedlili się w Olszanach, później w Czernicy koło Głogowa, a już z mężem zamieszkała w Raszówce.

– Mieliśmy, jak wszyscy w tamtych czasach skromne wesele, ale za to wesołe. Zajmowałam się domem, dziećmi, gospodarką i pracowałam w lesie. Także będąc już na rencie i emeryturze. Nadleśniczy nie mógł uwierzyć, że w sumie ponad 30 lat, ale dostałam za to medal – mówiła z dumą.

– Zawsze przy takich okolicznościach zachęcam członków rodziny by spisywać, albo chociaż nagrywać wspomnienia seniorów. To piękne opowieści, ale ta mądrość, że trzeba je zachować przychodzi często zbyt późno, a to bardzo ważne by kolejne pokolenia znały swoje korzenie i przodków. Cieszę się, że mam liczne okazje do takich rozmów i mogę zachęcać do nich innych – mówi wójt Tadeusz Kielan.

Jubilatce życzymy dużo zdrowia, energii i wielu radosnych chwil!

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.