90. urodziny Stefanii Paproty z KsięginicDo grona szacownych seniorów jubilatów dołączyła Stefania Paprota z Księginic, którą z tej wyjątkowej okazji odwiedził wójt Tadeusz Kielan. Jubilatka była bardzo wzruszona wizytą i wdzięczna za życzenia i drobne upominki.

Wdzięczność, życzliwość i bardzo przyjacielskie usposobienie. To doskonały opis zarówno pierwszego wrażenia jak i przepis na dobre życie, wynikający z rozmowy z szacowną jubilatką, która podkreśla, że lubi ludzi i rozmawiać z nimi.

Pani Stefani dopisuje zdrowie i doskonała pamięć. Do gminy Lubin przyjechała w 1951 roku spod Kielc i mieszkała w Krzeczynie Wielkim. Tam poznała męża, który trafił na ziemie odzyskane w poszukiwaniu lepszego życia spod Wielunia. Doczekali się syna i córki, z którą jubilatka dziś mieszka w Księginicach. Rodzina przeprowadziła się do Księginic na początku lat 70-tych.

90. urodziny Stefanii Paproty z KsięginicW imieniu mieszkańców gminy Lubin wójt złożył jubilatce serdeczne życzenia, przekazał pamiątkowy list, piękny bukiet kwiatów, okolicznościowy tort i drobne upominki.

– Takie wyjątkowe wizyty to dla mnie podwójna radość. Po pierwsze mam okazję do bezpośrednich rozmów z mieszkańcami, a po drugie bardzo często okazuje się, że jesteśmy krajanami i mamy podobne wspomnienia. Moi bliscy też przyjechali w te rejony z kieleckiego – mówi Tadeusz Kielan.

Jubilatka jest pełna wigoru a pytania o receptę na długie życie w zdrowiu odpowiada, że nigdy nie paliła papierosów, nie piła alkoholu i kawy też nie. Życzymy wielu kolejnych lat w tak dobrym samopoczuciu!

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.