Dziś ukazał się kwietniowy numer biuletynu informacyjnego gminy Lubin. Ma on dodatkowa wartość użytkową, bowiem w środku gazety wydrukowano harmonogram odbioru odpadów dla poszczególnych sołectw, który można sobie wyciąć.
W numerze jest wiele urzędowych spraw, piszemy m.in. o kolejnej kwalifikacji wojskowej, nowym gminnym święcie, uchwałach podjętych przez radę gminy, kampanii społecznej w szkołach, czy też nowych ekologicznych pomocach naukowych dla szkół.
Dużo miejsca poświęcamy inwestycjom. W tym roku, tylko na kwestie związane z gospodarką wodno-ściekową, gmina wyda sześć razy więcej niż zazwyczaj. Do naszego regionu trafią też rządowe pieniądze m.in. na remont drogi krajowej Lubin-Wrocław. Warto również dodać, że w budynku Urzędu Gminy trwają od kilku dni intensywne prace związane z ułatwieniami dostępu – będzie winda!
Oprócz tego z radością wspominamy ostatni koncert, podczas którego zaprezentowały się wszystkie gminne zespoły działające pod opiekuńczymi skrzydłami Ośrodka Kultury Gminy Lubin. W stałym już cyklu „Dumni z seniorów” przedstawiamy tym razem sylwetkę Gabryeli Razowskiej z Krzeczyna Małego. Są również inne stałe i lubiane rubryki.
Przypominamy, że gazeta jest dystrybuowana w nakładzie 5200 egzemplarzy przez Pocztę Polską. Jeśli nie dociera do Waszych skrzynek, warto o to dopytać miejscowego listonosza. Dodatkowych 800 egzemplarzy dystrybuujemy również w gminnych szkołach.
Wersja internetowa gazety nie jest już dostępna w PDF, ze względu na wymogi związane z dostępnością dokumentów cyfrowych. Warto jednak dodać, że użytkownicy Internetu mają dostęp do prawie wszystkich treści zawartych w drukowanej gazecie dużo wcześniej na: stronie internetowej gminy i na gminnych profilu Facebooka. Nie dotyczy to tylko krzyżówki i kącika z dowcipami.
- str. 1
- str. 2
- str. 3
- str. 4
- str. 5
- str. 5
- str. 7
- str. 8
- str. 9
- str. 10
- str. 11
- str. 12
- str. 13
- str. 14
- str. 15
- str. 16


















