O rozwoju gminy Lubin i jej potrzebach rozmawiał dziś wójt Tadeusz Kielan z byłym premierem Mateuszem Morawieckim oraz posłami Michałem Dworczykiem i Krzysztofem Kubowem. Parlamentarzyści odwiedzili Urząd Gminy Lubin przed spotkaniem z sołtysami z powiatu lubińskiego, wśród których była liczna reprezentacja gminy Lubin.
Także dzisiaj na terenie naszej gminy trwają konsultacje prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie planowanej rozbudowy drogi krajowej Lubin-Wrocław i od tej inwestycji rozpoczęła się rozmowa z parlamentarzystami.
Premier Mateusz Morawiecki był zainteresowany historią, rozwojem i związanymi z tymi potrzebami naszej gminy. Duże wrażenie zrobił na nim przyrost liczby naszych mieszkańców, w ciągu trzech ostatnich dekad było to ponad 86%, a w niektórych miejscowościach jak Osiek czy Miroszowice prawie 500%.
Ma to bezpośredni związek z oczekiwaniami i koniecznością szybkiej rozbudowy infrastruktury w szczególności wodno-kanalizacyjnej i drogowej. W ostatnich latach gmina pozyskała na ten cel wielomilionowe rządowe dotacje właśnie dzięki programom realizowanym przez premiera Morawieckiego i zaangażowaniu posłów Kubowa i Dworczyka.
Warto przy tym przypomnieć, że w tym roku w ramach otrzymanych rządowych promes, nasz samorząd realizuje inwestycje warte ponad 40
milionów złotych – to 18 inwestycji drogowych i 10 wodno-kanalizacyjnych. Szczegółowo o tegorocznych inwestycjach będziemy pisać w najbliższym czasie.
Spotkanie było także okazją do podziękowania za otwartość i zrozumienie naszych gminnych argumentacji w walce o obronę granic gminy Lubin. Stoczyliśmy ją na przełomie lat 2018 i 2019 z prezydentem Lubina. Wiązała się ona m.in. z licznymi wyjazdami i rozmowami wójta Tadeusza Kielana z przedstawicielami rządu i parlamentu a zakończyła się negatywną rekomendacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz utrzymaniem naszych dotychczasowych granic.


