Niedzielne derby gminy Lubin pomiędzy drużynami KS Kłopotów-Osiek, a Unią Szklary Górne dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji. Podczas meczu oglądaliśmy wiele bardzo ciekawych akcji z obu stron, przeprowadzonych na dużej szybkości.
Bramkarze również stanęli na wysokości zadania i popisywali się skutecznymi paradami. Pierwsza połowa mimo kilku dogodnych sytuacji poddbramkowych zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron pierwsi nerwy opanowali gospodarze i po szybkiej kontrze Adriana Woźniaka (54.min) zdobył prowadzenie dla miejscowej ekipy. Na odpowiedź Unii nie czekaliśmy zbyt długo i w 58 minucie spotkania, po pięknym strzałem Jakub Lasota doprowadził do wyrównania. Do zakończenia derbów oglądaliśmy wiele groźnych ataków obu drużyn i gdy wydawało się, iż wynik nie ulegnie zmianie zawodnik Unii Szklary Górne Piotr Barowicz (84.min) strzelił bramkę na wagę trzech punktów. Za ciekawe widowisko sportowe i ambitną postawę obu drużynom należą się wielkie słowa uznania.
W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Bartosz Sitek z Lubina. Najlepszymi piłkarzami niedzielnych derbów wybrano Karola Machowiaka (KS Kłopotów-Osiek) i Marcina Ścisłowicza (Unia). Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał honorowy prezes KS Kłopotów-Osiek Patryk Jarkowiec i radny Jerzy Tadla.
Wszystkie mecze naszych drużyn :
- Bielawianka Bielawa – Iskra Księginice 0:3
- Płomień Michów – Unia Miłoradzice 6:4
- LZS Nowa Wieś – Victoria Niemstów 4:3
- Huzar Raszówka – Albatros Jaśkowice 2:3
- Fortuna Obora – Dąb Siedliska 1:3
- Iskra II Księginice – Relaks Szklary Dolne 3:2
- KS Kłopotów-Osiek – Unia Szklary Górne 1:2
- Platan Siedlce – Kupryt Sucha Górna 4:1
Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.


