Zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzeczyna Wielkiego rozpoczęło się minutą ciszy w hołdzie strażakom, którzy zginęli na wojnie w Ukrainie. Oprócz udzielenia zarządowi absolutorium i zatwierdzenia planów na rok bieżący, była to także okazja do wręczenia odznak Wzorowy Strażak, dla wyróżniających się druhów.

OSP Krzeczyn Wielki liczy 20 druhów, w tym 4 kobiety. W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 26 akacjach ratowniczych, w tym 9 razy gaszono pożary i 17 razy wyjeżdżano do miejscowych zagrożeń. We wszystkich wyjazdach uczestniczyli strażacy: Michał Woś i Tomasz Woś, 25 wyjazdów odnotował prezes Marcin Trafidło.

W ubiegłym roku strażakom udało się w znaczący sposób doposażyć i mają już akumulatorową piłę szablasta z wyposażeniem, nowe ubrania, kominiarki, hełmy i rękawice. Podczas zebrania zostali dodatkowo bardzo mile zaskoczeni prezentem od sponsora jednostki. Reprezentujący Przedsiębiorstwo Budowlane Manczak Sp. z o.o. przekazał strażakom wysokiej klasy szlifierkę kątową.
W tym roku jednostka planuje dalsze doposażenie oraz przyjęcie nowego strażaka do swojego grona. Ochotnicy czekają także na zakończenie budowy nowej remizy.

Ubiegamy się o pieniądze na ten cel z tzw. drugiego naboru w Polskim Ładzie, więc jak wszystko pójdzie po naszej myśli, to przyszłym roku remiza powinna być oddana do użytku – mówił Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Wójt dziękował strażakom za ich ofiarną służbę ale również za wsparcie w pandemicznych i codziennych sprawach. Strażacy odebrali też wiele słów uznania m.in. od Jerzego Tadli, sołtysa Krzeczyna Wielkiego oraz Eryka Górskiego, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Spotkanie było także okazją do wręczenie odznak Wzorowy Strażak. Otrzymali je druhowie: Maciej Baran, Mateusz Baran, Tomasz Woś, Michał Woś i Kamil Zelent.

Zabranie OSP Krzeczyn Wielki zakończyło cykl dziewięciu sprawozdawczych zebrań OSP w gminie Lubin.