Do projektu zapisało się w tym roku 150 osób. Akademia  wystartowała w tym roku 15 marca zajęciami z języka angielskiego. W marcu udało się  jeszcze zrealizować zajęcia stacjonarnie na basenie oraz nordic walking w Oborze. Niestety z powodu pandemii COVID-19 Ośrodek Kultury Gminy Lubin musiał zawiesić te zajęcia, co nie znaczy jednak, że nic się nie dzieje w projekcie.

Innowacyjnym pomysłem na kontynuowanie pracy z naszymi seniorami jest łączenie się z nimi za pomocą platformy internetowej ZOOM, dzięki której seniorzy mają możliwość aktywnego uczestniczenia w proponowanych przez OKGL zajęciach. W tym roku z nauki języka angielskiego seniorzy korzystają aż dwa razy w tygodniu, oprócz tego prowadzone są  zajęcia z nauki języka francuskiego, obsługi smartfona  i nowego projektu jakim są warsztaty rozwoju. Są to zajęcia mające na celu wzmocnienie pracy mózgu, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, kreatywnego myślenia oraz diety wzmacniającej pamięć.

Przypominamy, że w każdym momencie seniorzy mogą dołączyć do zajęć. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się online nie ma ograniczeń co do ilości osób.

Deklarację uczestnictwa w Akademii Senioralnej Gminy Lubin należy dostarczyć lub przesłać na maila: akademiasenioralna@okgminalubin.pl. Szczegóły na stronie.