Z inicjatywy wójta Tadeusza Kielana ruszyła akcja promocyjna, której celem  jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych, co ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. W akcji może wziąć udział każda osoba fizyczna zameldowana na terenie gminy Lubin, która w okresie  od 1 lipca do 31 października 2021 r. przejdzie pełny cykl szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Na oficjalnej stronie głównej gminy Lubin  umieszczony jest w widocznym miejscu specjalny plakat akcji  „W GMINIE LUBIN #SZCZEPIMY SIĘ I WYGRYWAMY”. Wystarczy w niego kliknąć by zostać przekierowanym na dedykowaną temu przedsięwzięciu podstronę. Tam są wszystkie niezbędne informacje, wraz z regulaminem akcji i formularzem zgłoszeniowym. Można go wypełnić bezpośrednio na stronie, można wydrukować, wypełnić i dostarczyć do Urzędu Gminy.

Akcja z nagrodami trwa od lipca do końca października. Losowanie nagród odbędzie się 2 listopada 2021 r. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie internetowej gminy oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Lubinie. Do wygrania jest: rower, hulajnogi elektryczne,  tablety, karty podarunkowe.

Jednocześnie informujemy, że wyznaczone zostały dwa dodatkowe terminy na szczepienie przeciw SARS-CoV-2 w Punkcie Szczepień w Raszówce. Na szczepienie można się umawiać pod numerami  telefonów:  76 844 8186, 730 130 266. Szczepienia będą się odbywać  2 i 9 sierpnia  w godzinach od 8 do 11.