Plakatt akcjiGminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest w stałym kontakcie z grupą kilkunastu starszych osób z Gminy Lubin, które wymagają bezpośredniej pomocy w czasie pandemii i zapewnia im wsparcie. Może się jednak okazać, że w konkretnych miejscowościach są osoby, które wymagają tylko doraźnego wsparcia, dlatego warto rozejrzeć się wokół i wziąć udział w akcji #WspierajSeniora.

Każdy może nieść pomoc osobom starszym i samotnym. To bardzo proste i nie wymaga heroicznych czynów. Czasem wystarczy zrobić komuś zakupy czy odebrać przesyłkę na poczcie, żeby uchronić go przed ciężką chorobą! Chcesz pomóc osobom ze swojego najbliższego otoczenia, ale jednocześnie wolisz unikać bezpośredniego kontaktu z nimi? Mamy na to sposób.

Oto jak możesz to zrobić czterech prostych krokach:

• pobierz plakat #WspierajSeniora (dostępny do ściągnięcia na samym dole strony)
  • podaj namiary na siebie – imię i numer telefonu
  • wydrukuj go i…
  • powieś na swoich drzwiach, na klatce lub na najbliższym słupie ogłoszeniowym.

Czekaj na telefon!

Od nas wszystkich zależy, jak poradzimy sobie z epidemią koronawirusa. Dlatego w imię solidarności:

• zróbmy zakupy,
  • wyprowadźmy psa,
  • odbierzmy przesyłkę z poczty,
  • wykupmy receptę.

Ten niewielki gest może uratować wiele osób.

Co jeszcze możesz zrobić? Można zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, koordynatorem pomocy jest po numerem telefonu 503 769 071

Jeśli chcesz pomóc osobom spoza najbliższego sąsiedztwa, zgłoś się do instytucji, która na co dzień niesie pomoc potrzebującym.

Wejdź na https://www.gov.pl/web/koronawirus/wolontariat.

Plakat_Wspieraj_Seniora (PDF 160KB)