Tegorocznym wakacjom towarzyszą ciekawe i edukacyjne wycieczki oraz warsztaty. OKGL zabierze uczestników w nowe miejsca, pełne przygód, zabawy i  przygody.

–  Odwiedzimy m.in. największe parki edukacji i rozrywki, Afrykarium – największą atrakcję ZOO we Wrocławiu  oraz przemierzymy szlaki Gór Izerskich. Poznamy największy w Europie park ruchomych dinozaurów, a także park mitologii i owadów – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor OKGL.

Przygotowano również wiele atrakcyjnych edukacyjnych warsztatów z wykorzystaniem  nowych technologii, m.in. projektowanie grafiki i fotografię studyjną.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Ośrodka, w nowoczesnym studiu, wyposażonym w najnowszy sprzęt w ramach  projektu Konwersja cyfrowa.

Dla miłośników tradycyjnej formy spędzania wakacji poprzez zabawę i zajęcia plastyczne Ośrodek ma również ofertę w  świetlicy w Osieku. Będą ciekawe gry i integracyjne zabawy oraz warsztaty artystyczne.

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu całej gminy, zapewniamy opiekę instruktorów OKGL.

12.07.2022 r. – Zatorland – wycieczka

14.07.2022 r. – ZOO Wrocław – wycieczka

19.07.2022 r. – Energylandia – wycieczka

21.07.2022 r. – Góry Izerskie – wycieczka

26.07.2022 r. – warsztaty z tworzenia podcastów

28.07.2022 r. – warsztaty projektowania grafiki na tabletach

03.08.2022 r. – multimedialne gry i zabawy

04.08.2022 r. – warsztaty TikTok

10.08.2022 r. – warsztaty fotografii studyjnej

11.08.2022 r. – Park Adrenalina Wieleń – wycieczka

16.08.2022-19.08.2022 Zabawy dla każdego coś dobrego – cykl spotkań stacjonarnych dla dzieci i młodzieży w Osieku , w godzinach od 10.00 do 14.00. Wszystkie propozycje będą dostosowane do wieku uczestników, gry i zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe. Dużo ruchu na świeżym powietrzu (piłka, skakanka, guma, itp…)

WYCIECZKI

Zatorland 12.07.2022 r.

7:30 – wyjazd

19:30 – planowany powrót

Obiad na miejscu w cenie.

3 tematyczne parki i Lunapark – ponad 60 atrakcji na 20 ha zielonego terenu!

Lunapark w Zatorlandii to wyjątkowe miejsce na mapie całego parku rozrywki pod Krakowem. Dzieci mogą skorzystać tam z kilkudziesięciu atrakcji, m.in. kina 5D, symulatora 3D Bonanza, karuzeli „słoniki” czy diabelskiego młynu. Odważniejsi goście będą mogli spróbować przejażdżki dinocoasterem, a o całkowity zawrót głowy przyprawi wszystkich wizyta w domku do góry nogami. Jest to niepowtarzalna okazja, by przeżyć fantastyczną przygodę i rewelacyjnie się bawić w gronie najbliższych.

Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie to jedyne takie miejsce w Europie Środkowej. W tej strefie parku znajduje się ponad 100 różnych dinozaurów (w tym aż 17 dinozaurzych rodzin), z których większość porusza się i wydaje dźwięki! Interaktywna przygoda z prehistorycznymi stworzeniami rozpala wyobraźnię i pokazuje jak fascynujący jest świat dinozaurów.

Park Mitologii w Parku Zatorland to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym można poznać grecką mitologię i jednocześnie świetnie się bawić. Na miejscu jest 46 postaci i stworzeń z dobrze znanej mitologii. W tym miejscu dzieci są w stanie szybko i w ciekawy sposób poznać historię greckiej cywilizacji.

Park Owadów w Zatorlandzie to wyjątkowe miejsce dla wszystkich małych odkrywców. Twoje dziecko nie będzie chciało opuścić tego miejsca bez poznania wszystkich, z ponad 28 różnych owadów. Insekty są ludzkich rozmiarów, co dodatkowo pobudza wyobraźnię najmłodszych.

ZOO Wrocław 14.07.2022 r.

7:30 – wyjazd

17:00 – planowany powrót

Ok. 9:00 – zwiedzanie Afrykarium z edukatorem

W 75 minut zwiedzisz prawie całą Afrykę! To specjalna oferta zwiedzania oceanarium z edukatorem dla grup zorganizowanych. Ekspert przybliży Ci m.in.

 • życie rafy koralowej Morza Czerwonego,
 • niezwykłe zwierzęta Afryki Wschodniej, zaczynając od hipopotamów nilowych, przez małe antylopy dik dik, jedyne w swoim rodzaju ryby jezior Tanganika i Malawi, zadziwiające golce i mrówniki, po wolno fruwające ptaki jak ibisy, czy warzęchy,
 • bogactwo podwodnego świata głębin Kanału Mozambickiego z rekinami żarłaczami, płaszczkami oraz żółwiem morskim zielonym,
 • mieszkańców plaż Wybrzeża Szkieletów czyli kotiki afrykańskie i pingwiny przylądkowe,
 • świat Dżungli Kongo z krokodylami nilowymimanatami i wolno fruwającymi ptakami.

Ogród zoologiczny Zoo Wrocław z największą liczbą zwierząt w Polsce oraz największą liczbą gatunków zwierząt.

Energylandia 19.07.2022 r.

7:30 – wyjazd

20:30 – planowany powrót

Obiad na miejscu w cenie.

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 43 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Bajkolandia – kraina dziecięcych pragnień, wkraczające do niej maluchy znajdują się nagle w świecie swoich marzeń, spotykają się z postaciami ulubionych bajek.

Strefa familijna – proponuje atrakcje dla całych rodzin, lecz na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu – min. 140 cm.

Strefa ekstremalna – to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.

Water Park – strefa uruchomiona latem 2016 roku – naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. W jej skład wchodzi Big Milk Water Park, Tropical Fun oraz Nowość 2021 Exotic Island.

Smoczy Gród – niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni” albo tajemniczego „Wiedźmina”. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. To niezwykła kraina fantasy zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami.

Aqualantis – 6 strefa Parku otwarta w 7 urodziny Energylandii tj 14.07.2021. Dawno, dawno temu w bardzo odległej krainie była sobie wyspa pośrodku oceanu. Jej mieszkańcy funkcjonowali w doskonałej symbiozie z przyrodą i dającą im życie wodą. Ludzie żyli w harmonii z wielkim władcą mórz Abyssusem.

 

Góry Izerskie – Świeradów-Zdrój 21.07.2022 r.

7:30 – wyjazd

18:00 – planowany powrót

Rodzinny Spacer po Górach Izerskich. W trakcie  chodzenia po górach przystanek na pyszne naleśniki z jagodami.

Trasa ze Świeradowa – Stóg Izerski – Jakuszyce

 

Park Adrenalina – Wieleń 11.08.2022 r.

 

7:30 – wyjazd

17:00 – planowany powrót

Na miejscu ognisko w cenie.

Park linowy – Dwa parki linowe – trasy o zróżnicowanej trudności, zarówno dla młodszych jak i tych starszych.

Zorbing – Zabawa w dmuchanej sferycznej kuli – przeturlaj się po terenie Trzech Jezior i zapomnij o grawitacji! Zabawa dla dużych i małych.

 

WARSZTATY

26.07.2022 r. Warsztaty z tworzenia podcastów

 • wymyślenie przez uczestnika tematyki podcastu oraz tytułu
 • przygotowanie przez uczestnika scenariusza pierwszego odcinka (tytuł, treść)
 • realizacja nagrania przez uczestnika przy pomocy profesjonalnego sprzętu
 • stworzenie intro, dobór ścieżki dźwiękowej oraz montaż przygotowanego materiału

 

10.08.2022 r. Warsztaty fotografii studyjnej

 • uczestnik otrzyma podstawowe informacje dotyczące pracy z profesjonalnym sprzętem
 • jak ustawić oświetlenie i obiektyw
 • jak edytować zdjęcia
 • zdjęcia w plenerze (w zależności od pogody)

 

28.07.2022 r. Warsztaty projektowania grafiki

 • podstawowa wiedza teoretyczna na temat sprzętu oraz programów do projektowania grafiki
 • uczestnicy wymyślą projekt swojej grafiki, a następnie na podstawie teorii i naszej pomocy wykonają grafikę na tabletach

 

03.08.2022 r. Multimedialne gry i zabawy

 • uczestnicy będą mogli nauczyć się wiele nowych rzeczy za pomocą gier i zabaw

 

04.08.2022 r. Warsztaty TikTok

 • podstawowa wiedza na temat użytkowania aplikacji TikTok
 • jakich hasztagów używać aby zyskać grono odbiorców
 • informacje na temat najnowszych trendów
 • nauka tańców popularnych na aplikacji
 • wspólne nagrywanie TikToków

 

Warsztaty plecenia makramy

Termin i miejsce do uzgodnienia, grupy max 6 osób

 

16.08.2022-19.08.2022 Zabawy dla każdego coś dobrego

* cykl spotkań stacjonarnych dla dzieci i młodzieży w Osieku

* w godzinach od 10.00 do 14.00.

Wszystkie propozycje będą dostosowane do wieku uczestników, gry i zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe. Dużo ruch na świeżym powietrzu (piłka, skakanka, guma, itp…)