Plakat. Wójt Gminy Lubin wraz z Radą Seniorów zapraszają osoby w wieku 50+ z  terenu Gminy Lubin na wycieczkę do Geoparku Łuk Mużakowa, uznanego za arcydzieło sztuki ogrodniczej. Park jest jednym z czterech światowych geoparków transgranicznych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Park o cennych wartościach przyrodniczych, historycznych i kulturowych położony jest po obydwu stronach Nysy Łużyckiej, w strefie pogranicza z Niemcami. Na tym terenie znajduje się najlepiej zbadana na świecie morena czołowa. Łuk Mużakowa jest uważany za jedyną na Ziemi morenę czołową widoczną z kosmosu.

W programie m.in.:

– przejazd do Łęknicy, niewielkiego miasteczka w województwie lubuskim, leżącego niemal na samej granicy Polski z Niemcami, nad Nysą Łużycką,

– spacer ścieżką geoturystyczną „Dawna Kopalnia Babina”, pomiędzy malowniczymi różnokolorowymi jeziorkami,

– wejście na 30 m wieżę widokową.

Z uwagi na położenie parku częściowo po stronie Niemiec można zabrać ze sobą walutę euro na ewentualne zakupy.

29 września 2021 r.

• Wyjazd godz. 7:00 parking (Kaufland Lubin).
  • Planowany powrót w godzinach wieczornych.
  • Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Ilość miejsc ograniczona.
  • Uczestnik wycieczki ponosi koszt 27 zł (w tym kawa/herbata i słodki poczęstunek)
  • We własnym zakresie: napoje i posiłki oraz inne bilety wstępu poza programem wycieczki.

Zapisy i wpłaty w biurze O/PTTK w Lubinie, Rynek 22, do 24 września 2021 r., tel. 668 837 857, pttkolubin@interia.pllub na rachunek bankowy: 29 1090 2082 0000 0005 4600 4201

FOT. 5kilometr.pl