Ponad 100 osób wzięło udział w wycieczkach organizowanych w pierwszym tygodniu wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin. Najmłodsi mieszkańcy gminy wraz z rodzicami i opiekunami udali się do Zatorlandu oraz do Wrocławskiego ZOO i Afrykarium. Tegoroczne, nowe propozycje wycieczek cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Wakacyjną przygodę rozpoczęto we wtorek wycieczką do Zatorlandu. Po prawie 400 kilometrowej trasie autokarem, na dzieciaki czekały tematyczne parki oraz lunapark.

Po przyjeździe grupę przywitał lekki deszcz, co absolutnie nie przeszkadzało w zwiedzaniu Parku Dinozaurów. W połączeniu z mgłą, która unosiła się na całym terenie lasu, dawało to dodatkowy, niezapomniany klimat.

Największy park ruchomych dinozaurów w Europie nie zawiódł. Uczestnicy wycieczki spotkali  przedstawicieli prastarych gadów, takich jak Zauropod, T-Rex czy Kentrozaur.

Podczas spaceru po Parku Mitologii,  po przekroczeniu ogromnej bramy rodem z Olimpu ukazało się wielkie jezioro, na którym dryfowały posągi greckich bogów, herosów oraz stworów. Przechadzając się wyznaczoną trasą wycieczkowicze udali się  rejs po jeziorze, w którego trakcie mogli wysłuchać najpopularniejszych greckich mitów.

W Lunaparku największym zainteresowaniem  cieszył się smoczy rollercoaster oraz samochodziki. Dzieci i dorośli mieli nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji jakie oferował im Zatorland. Dodatkową atrakcją był  seans w kinie 5D o dinozaurach.

W czwartek odwiedzono Wrocławskie ZOO oraz Afrykarium, które zwiedzono wraz z audiowizualnym przewodnikiem.

Podczas wizyty w Afrykarium dzieci poznały mieszkańców Morza Czerwonego oraz jego plaż, następnie Afryki Wschodniej i głębin Kanału Mozambickiego. Stojąc w tunelu wodnym uczestnicy wycieczki mogli podziwiać rekiny czarnopłetwe, szare, brunatne i lamparcie, płaszczki – orlenie cętkowane i omańskie a także inne ryby oceaniczne. Miedzy Afryką, a Madagaskarem czekali na nich mieszkańcy Wybrzeża Szkieletów – pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie.

Największą atrakcją Afrykarium była dżungla otaczająca rzekę Kongo, gdzie dzieci mogły podziwiać ogromne krokodyle nilowe oraz urocze ssaki wodne – manaty.

Dużym  zainteresowaniem cieszył się dziedziniec gdzie dzieciaki mogły nakarmić i pogłaskać małe kózki i króliczki. W rozpoczętym właśnie tygodniu, na najmłodszych mieszkańców gminy, znowu czekają wycieczki w nowe miejsca pełne przygód.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu Ośrodka Kultury Gminy Lubin.