Dzieci w trakcie warsztatów z Panem PoetąJuż za kilka dni rozpoczynają się zimowe ferie dla uczniów województwa dolnośląskiego. Informowaliśmy obszernie o atrakcjach, które dla dzieci i młodzieży przygotował Ośrodek Kultury Gminy Lubin, są również planowane liczne atrakcje w gminnych szkołach i placówkach bibliotecznych.

Informacje na ich temat docierały bezpośrednio do uczniów i rodziców, bowiem to w szkołach dokonywano zapisów, warto jednak wiedzieć jaka jest oferta zajęć. Może to być bowiem dodatkowa atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu dla dzieci, które w czasie ferii odwiedzają gminę Lubin.

Biblioteczny plan zajęć na ferie 2022 jest publikowany w wielu punktach informacyjnych na terenie gminy oraz na: stronie internetowej biblioteki i zachęcamy by tam zajrzeć. W ramach profilaktyki i bezpieczeństwa organizowane będą specjalne pogadanki. Przez cały czas pracy w bibliotekach oprócz księgozbioru dostępne są gry planszowe i materiały plastyczne, jest także możliwość korzystania z komputerów z dostępem do internetu. Czytelnicy mogą także korzystać z eboooków na platformach Legimi oraz Ibuk Libra.

Planowane zajęcia dodatkowe będą dostosowane do potrzeb i zainteresowania dzieci, które zdecydują się na spędzenie wolnego czasu w bibliotece. Będą one rozbudzać zainteresowania czytelnicze, rozwijać twórczą wyobraźnię dzieci i uczyć poprzez zabawę. A wszystko po to by przełamywać stereotypy o bibliotece jako o miejscu nudnym czy niedostępnym.

W każdej z gminnych szkół podstawowych opracowano także plany specjalnych zajęć. Są to przede wszystkim zorganizowane wyjazdy do kin, na trampolinę, do sal zabaw, kręgielnie. W siedzibach szkół rozegrane zostaną liczne zawody, gry i zabawy sportowe. Będą także warsztaty malowania, kulinarne, szydełkowania, teatralne, historyczne, różne zabawy językowe, zajęcia muzyczne, czy też robotyka.