Turniej piłkarski drużyn strażackich OSP z udziałem PSP, pokazy ratownictwa drogowego, konkursy dla dzieci i młodzieży. To atrakcje, które czekały na mieszkańców gminy Lubin na wielkim rodzinnym festynie zorganizowanym w Raszówce z okazji powitania wakacji.

To już tradycja, że w czasie wakacji w Raszówce organizowane jest duże plenerowe spotkanie, które łączy dobrą zabawę, sport i prewencję.

– Zapoczątkowaliśmy je w 2009 roku kiedy nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej organizowała uroczystość poświęcenia sztandaru. Była wówczas wielka feta z orkiestrą dętą i bardzo chcieliśmy wyjść szerzej do mieszkańców, dlatego rok później powtórzyliśmy festyn. Dziś jest on już tradycją, którą na krótko zawiesiła pandemia – mówi Damian Dobrowolski, prezes OSP Raszówka. – Do tej pory „Bezpieczne wakacje” były raczej ich podsumowaniem, bo organizowaliśmy zabawę w drugiej połowie sierpnia, tym razem przenieśliśmy ją na początek lipca myślę, że to bardzo dobry pomysł.

Obok OSP, organizatorem festynu jest klub sportowy Huzar Raszówka oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

– Cieszymy się, że po okresie pandemii, wszyscy możemy się znów spotkać i mile spędzić czas. Obecni są nasi strażacy, którzy pokazują, jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się w sytuacjach, gdy na przykład jesteśmy świadkami wypadku. To jest dobra lekcja bezpieczeństwa właśnie dzisiaj, przed wyjazdami na wakacje i urlopy – mówi Zdzisław Korczak, prezes klubu LKS Huzar Raszówka.

Na boisku Huzara po raz czwarty rozegrano turniej drużyn strażackich. Wygrała ekipa druhów z Raszówki. Szczegółowe wyniki rozgrywek publikujemy poniżej.  Dodatkowe nagrody dla najlepszego bramkarza i strzelca turnieju przekazał wójt Tadeusz Kielan.

Rozegrano także konkurencje sportowe wśród najmłodszych. W hula-hop i uni -hokeju najlepszy był Mariusz Kukliński, rzut ringiem wygrał Daniel Kowalczyk, za to w strzałach na bramkę bezkonkurencyjna była Hanna Kożewnikow.  Najlepszym trójkom w każdej konkurencji wręczono nagrody.

– Wszystkim uczestnikom konkursów i turnieju piłkarskiego gratuluję. Nagrody należą się wszystkim. Życzymy wspaniałych wakacji, ale przede wszystkim bezpiecznych, byśmy cali i zdrowi powrócili z urlopów i do szkół – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Podczas festynu rozegrano jeszcze jeden mecz, młodzi zawodnicy z Huzara Raszówka zmierzyli się z Oldboyami z Huzara.  Mecz zakończył się wynikiem 9:4, tuż po nim rozegrano jeszcze emocjonujący konkurs rzutów karnych,  który wygrali Oldboye wynikiem 7:2.

Wyniki Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Strażackich

PSP Lubin – OSP Zimna Woda 3:2

OSP Czerniec – OSP Raszówka 0:2

OSP Zimna Woda – OSP Raszówka 0:7