Bezpłatna kolonia dla dzieci z rodzin wymagających pomocyJuż jutro (4 sierpnia) trzydzieścioro dzieci wyjedzie na zorganizowany letni obóz wakacyjny, który będzie połączony z elementami treningu umiejętności społecznych. Do grona 21 uczniów podstawówek, dla których zorganizowano wyjazd, dołączy dziewięcioosobowa grupa dzieci z Ukrainy, która mieszka z rodzinami na naszym terenie.

Dzieci wyjeżdżają nad morze do Jarosławca i będą przez 10 dni w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym BARKA. To obiekt położony w odległości 200 metrów od plaży z bogatą bazą sportowo-rekreacyjną.

Do udziału w wakacyjnym wyjeździe kwalifikacji dokonywali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Koszt kolonii, który wynosi ponad 83 tysiące złotych, został decyzją wójta sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Warto dodać, że na ten cel przeznaczono także 13 412,70 złotych – to kwota, która wpłynęła na konto gminy Lubin ze zbiórki pieniędzy wśród mieszkańców naszej partnerskiej gminy Sathonay-Camp we Francji, z przeznaczeniem na wsparcie rodzin z Ukrainy na naszym terenie. Stąd decyzja o wysłaniu dziewięciorga dzieci z Ukrainy na letni wypoczynek.

Wszystkie dzieci będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę przez doświadczoną kadrę wychowawczą, którą gwarantuje organizator, czyli Centrum Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej. Podczas codziennych zajęć wprowadzane będą także elementy treningu umiejętności społecznych.