Teatr Jednego Aktora i  Amatorskie Formy Kabaretowe zakończyły cykl przeglądów teatralnych.

Za doskonałe wykonanie przedstawienia „Szelmostwa Lisa Witalisa” nagrodę główną 300 zł otrzymał  Szymon Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie.  Jurorzy docenili także wielki wkład pracy Marcina Wielebińskiego w wykonanie 10- minutowego przedstawienia „Rodzina Tralalińskich”. Młody aktor za swój występ otrzymał nagrodę w wysokości 250 zł.

W przeglądzie form kabaretowych  uHaHa jury przyznało trzy nagrody. Nagrodę główną – 300 zł otrzymała Oliwia Stefanowska za brawurowe wcielenie się tytułową postać w monologu „Hermenegilda” postaci  z Teatrzyku „Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

„Sąsiadki ze Wsi”  z Osieka zostały uhonorowane nagrodą 250 zł za rolę lekarki, w którą  wcieliła się Cecylia Szwedo i doskonale zagranej roli pacjentki w wykonaniu Jolanty Bartosiewicz. Aktorki są również autorkami tekstów do tego zabawnego skeczu.

Wyróżnienie w kwocie 200 zł przypadło dziecięcej grupie teatralnej Non Simplex działającej w Centrum Kultury Gminy Rudna. Występ grupy składał się z szeregu krótkich skeczów poruszających różne aspekty życia młodych ludzi.

Na zakończenie przeglądów niezwykle uzdolniona zarówno aktorsko jak i muzycznie Oliwia Stefanowska zauroczyła całą zgromadzoną publiczność swoim mini recitalem.

 Amatorskie Formy Kabaretowe

Teatr Jednego Aktora