Gala Polsat Boxing Promotion 12 z Konradem CzajkowskimZa młodym bokserem ze Składowic, którego dopinguje gmina Lubin, już trzecia zawodowa walka!  Zapisze się ona w jego historii jako pierwsza wygrana przez nokaut.

W Lubinie, w hali RCS zorganizowano galę Polsat Boxing Promotion 12 z dziewięcioma walkami. Po czterech pojedynkach amatorskich, nasz mieszkaniec – Konrad Czajkowski odbył pierwszą z pięciu walk zawodowych.

Taktyka walki była jednoznaczna – spychać rywala i zaganiać pod liny, co poskutkowało już w 30. sekundzie drugiej rundy. Mocna kombinacja czterech ciosów kończona prawym prostym posłała przeciwnika na deski. Sędzia wyliczył Jakuba Świderskiego do 10 i był zmuszony przerwać walkę.

– Z przebiegu pierwszej rundy nie jestem do końca zadowolony. Przede mną jeszcze wiele pracy, w szczególności nad defensywą. Natomiast z całego wydarzenia, z możliwości zaprezentowania się lubińskiej publiczności oraz sposobu zakończenia walki jestem ogromnie szczęśliwy. Mam nadzieję, że zapewniłem każdemu wiele emocji! Dopisuję pierwsze KO do rekordu zawodowego i już szykuję się do kolejnych starć – mówi bokser ze Składowic.

Konrad Czajkowski przekazuje za naszym pośrednictwem podziękowania swojemu narożnikowi, czyli trenerom: Robertowi Milewiczowi, Włodzimierzowi Zgierskiemu i Wojciechowi Misiakowi za nieocenioną pomoc, motywację i rady.

Dziękuje  również wszystkim kibicom zgromadzonym na hali jak i przed telewizorami, którzy dali mu niesamowitą energię.

– To było coś pięknego usłyszeć tyle gardeł skandujących własne nazwisko! – mówi z radością.

Gmina Lubin mocno kibicuje Konradowi Czajkowskiemu i jest jednym ze sponsorów młodego zawodnika.