78. Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksieZa nami 78. Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie. Zawodnicy z 30 klubów spotkali się, by wyłonić najlepszych dolnośląskich pięściarzy w boksie olimpijskim. Już po raz piąty bezkonkurencyjny w swojej kategorii wagowej okazał się Konrad Czajkowski ze Składowic. Z brązowym medalem mistrzostw wrócił natomiast Olaf Augustynów mieszkaniec Obory.

W mistrzostwach udział wzięło siedmiu zawodników klubu MKB Energetyka Lubin i wszyscy z powodzeniem wrócili z medalami!  Największy sukces odniósł Konrad Czajkowski, który startując kolejny 78. Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksieraz w kategorii senior 63,5 kg zdobył już piąty raz z rzędu złoty medal.

–  W tym turnieju stoczyłem trzy walki z zawodnikami z Wrocławia, Oleśnicy oraz Jeleniej Góry, które wygrałem jednogłośnymi decyzjami sędziów – mówi Konrad Czajkowski dodając: – Na gratulacje zasługują wszyscy zawodnicy z naszego klubu, którzy również wrócili z medalami.

Tegorocznymi wicemistrzami Dolnego Śląska zostali także: Dawid Wróblewski, Bartłomiej Wróblewski i Łukasz Pomorski. Z brązowymi medalami wrócili: Olaf Augustynów, Sebastian Pawłowski i Patryk Kocisz.

–  Gratulujemy zawodnikom i trenerom  MKB Energetyka Lubin – mówi wójt Tadeusz Kielan. – Cieszymy się z sukcesów Konrada Czajkowskiego od dłuższego czasu. Promując tę dyscyplinę sportu zorganizowaliśmy już turniej bokserski, trzymamy także kciuki za naszego mieszkańca na ringu zawodowym.