Symbolicznym przecięciem wstęgi otwarto stację tankowania autobusów gazem ziemnymSymbolicznym przecięciem wstęgi otwarto stację tankowania autobusów gazem ziemnym, czyli CNG przy lubińskim PKS. Ponad połowa autobusów wykorzystywanych w komunikacji zbiorowej to pojazdy ekologiczne.

PKS Lubin obsługuje linie autobusowe w mieście, na terenie całej gminy Lubin, Chocianów i Rudna. Tysiące mieszkańców naszego regionu korzysta z bezpłatnych żółtych autobusów każdego dnia.

Organizatorem komunikacji zbiorowej na naszym terenie jest Powiat Lubiński. Władze nie ukrywają, że dbałość o przyrodę i ekologia to jedno z wymagań jakie stawiają przewoźnikowi. Oddanie do użytku stacji na terenie zajezdni PKS to spełnienie tych warunków.

– Uczyliśmy się tej technologii od samego początku, ale zależało nam na tym by autobusy wożące naszych pasażerów były jeszcze bardziej ekologiczne i zdecydowanie zdrowsze dla otoczenia i mieszkańców. Udało nam się to – powiedział Kazimierz Ziółkowski, prezes lubińskiego PKS. – Technologia, którą tu mamy jest z górnej półki. To są urządzenia, które powinny nam długo służyć.

Na uroczystości obecny był Tadeusz Kielan, wójt naszej gminy, która od lat współfinansuje przewozy pasażerskie na terenie powiatu.

– To dla nas dosyć duże zadanie, rocznie przeznaczamy kilka milionów złotych na organizację transportu publicznego – powiedział Tadeusz Kielan. – Cieszę się, że PKS inwestuje i się rozwija, ponieważ to wszystko ma bezpośrednie przełożenie na jakość świadczonych usług i ich bezpieczeństwo.

Jak już informowaliśmy w tegorocznym budżecie na funkcjonowanie bezpłatnej komunikacji zbiorowej dla mieszkańców gminy Lubin przeznaczono 3 mln 900 tysięcy złotych.