Trwają przygotowania do festynu, na które Koło Gospodyń Wiejskich w Czerńcu uzyskało dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Głównym celem festynu jest promocja szczepień przeciw COVID-19. Oczywiście na miejscu można będzie się także zaszczepić, wystarczy dowód osobisty. Na uczestników czeka wiele atrakcji!

Festyn rozpocznie się o godzinie 15, zgodnie z warunkami umowy z ARiMR organizatorzy  muszą spełnić kilka warunków, ale najważniejszym jest zapewnienie możliwości szczepienia uczestników  festynu przez minimum  pięć godzin.

Zapraszamy więc wszystkich chętnych, w szczególności mieszkańców  Czerńca i sąsiednich wiosek. Na wszystkich czeka wiele atrakcji, konkursy, zabawy. Dla osób, które się zaszczepią przygotowano symboliczne upominki . Na miejscu można będzie także wypełnić kartę zgłoszeniową do konkursu „W Gminie Lubin #SzczepimySię i wygrywamy”

– W organizację festynu zaangażowało się wiele osób z lokalnej społeczności.  Oprócz sołtys Lilli Chudy, także rada sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, ale również indywidualni mieszkańcy zamieszkujący Czerniec. Wszystkim, już teraz bardzo dziękujemy. Niezaszczepionych zapraszamy w sobotę do Czerńca, nie dajmy się czwartej fali koronawirusa! – mówi Joanna Pietruszka, randa Gminy Lubin i jedna z inicjatorek festynu.

Oprócz możliwości zaszczepienia i atrakcji festynowych, wieczorem przygotowano dla uczestników zabawę taneczną.