Plakat warsztaty malowania w plenerzeKoło Gospodyń Wiejskich z Czerńca pozyskało pieniądze na cykl warsztatów artystycznych. Ich efektem będą pejzaże, witraże oraz pojemnik na nakrętki w kształcie serca. Już teraz można zapisać się na warsztaty telefonicznie, organizatorzy zapewniają niezbędne materiały oraz doskonała zabawę.

„Sztuka i serce”  tak nazwano program spotkań, na które gospodynie z Czerniec zapraszają wszystkich chętnych.
– Jako Koło Gospodyń Wiejskich chcemy wyjść poza obszar naszej miejscowości i w związku z tym do udziału w warsztatach malarstwa oraz tworzenia witraży zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe zamieszkałe w Gminie Lubin – mówi Joanna Pietruszka, radna i jednocześnie inicjatorka warsztatów. – Oprócz dobrej zabawy, sprawdzenia siebie i swoich umiejętności, będzie sporo nauki i zdobywania nowych doświadczeń.

Warsztaty będą w miejscowości Czerniec. Planowane są cztery spotkania plastyczne, podczas których przewidziano malowanie i rysowanie Czerńca oraz okolicy. Tematem kolejnych pięciu spotkań będzie robienie witraży, przewiduje się także wykonanie pojemnika w kształcie serca na nakrętki.
– Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod nr telefonu  695 704 441 – mówi Joanna Pietruszka

Cały projekt jest realizowany w ramach programu Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, na który Koło Gospodyń Wiejskich w Czerniec pozyskało dofinansowanie.