Dziś (21 grudnia) o godz. 17  w Hotelu „Chata Karczowiska” rozpocznie się spotkanie informacyjne, którego tematem będzie przybliżenie informacji na temat  Programu Priorytetowego Czyste Powietrze i możliwości pozyskania dotacji.

Program przewiduje  dotację na wymianę źródeł ogrzewania na ekologiczne, takie jak:

• pompy ciepła, kotły pelletowe, olejowe, gazowe, ogrzewanie elektryczne

oraz przedsięwzięcia termomodernizacyjne takie jak:

• docieplenie ścian zewnętrznych, dachów, stropów, wymianę okien i stolarki drzwiowej,

a także

• mikroinstalacje fotowoltaiczne, rekuperację i inne.

Do pozyskania mieszkańcy mają  nawet 30 tys. zł w przypadku podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł przy podwyższonym poziomie. Dotację z programu Czyste Powietrze można łączyć z dotacją z gminy i ulgą termomodernizacyjną, co może zmniejszyć koszty inwestycji nawet o 85%.

Więcej informacji można uzyskać także na stronie internetowej programu.

Dodajmy, że podczas spotkania będzie możliwość złożenia wniosku o dotację na miejscu pod warunkiem dostarczenia niezbędnych dokumentów.

Organizatorem spotkania jest Urząd Gminy Lubin, który realizuje je na mocy porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Zapewniamy bezpieczeństwo związane z przestrzeganiem zasad sanitarnych oraz poczęstunek z domowym ciastem i ciepłymi napojami w miłej atmosferze.

Broszura-–-wzor-dla-gmin-–-obowiazuje-od-1-07-2021

Ulotka-–-wzor-dla-gmin-–-format-A5-–-obowiazuje-od-1-07-2021-–-do-druku