World Acoustic Group S.A. (WAG S.A.), działająca na rynku od ponad 15-stu lat dynamicznie rozwijająca się firma inżynieryjno – budowlana została wyróżniona w rankingu Forbesa. Spółka jest z Chróstnika, skąd  dostarcza dla wielu europejskich krajów produkty i usługi z zakresu ochrony środowiska przed hałasem.

WAG S.A. to producent paneli do budowy ekranów akustycznych oraz innych systemów zabezpieczeń przeciwhałasowych takich jak m.in. : żaluzje akustyczne, obudowy akustyczne, tłumiki akustyczne oraz elewacyjne żaluzje osłonowe.

Diamenty Forbesa to natomiast bardzo ważne na polskim rynku zestawienie firm, których wartość rośnie najszybciej w ostatnich trzech latach. Ranking tworzony rokrocznie prezentuje dynamicznie rozwijające się firmy, które zachowują wysoką efektywność prowadzonych procesów biznesowych.

WAG S.A.  doceniono się w grupie firm z przychodami od 5 do 50 milionów złotych. W rankingu Forbesa znalazło się 26 firm z powiatu lubińskiego, w tym dwie z gminy Lubin, z tym że druga firma to Pol-Miedź Trans z Owczar należąca do miedziowego holdingu.

– To sukces, że nas zauważono,  doceniono i że znajdujemy się w tak zaszczytnym gronie wyróżniających się dobrych firm – mówi Mariusz Wilanowski, prezes WAG S.A. Pytany o to, jak ocenia współprace z lokalnym samorządem bez wahania odpowiada – Gmina Lubin jest przyjazna przedsiębiorcom i mówię to z przekonaniem, bowiem mam różne, wieloletnie doświadczenia w tym zakresie.

Warto dodać, że prezes firmy to także mieszkaniec gminy Lubin, a ppółka którą zarządza zatrudnia dziś około 80 osób.