Z dwoma medalami i powołaniem do reprezentacji Polski wracają łucznicy LZS SKS Raszówka z 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Łucznictwie. Mateusz Musiatowicz jedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów w Łucznictwie!

W miniony weekend odbyły się w Żywcu 70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie. W mistrzostwach tych startowała trzyosobowa ekipa LZS SKS Raszówka. Magdalena Sieradzka i Wiktor Windak w łukach olimpijskich oraz Mateusz Musiatowicz w łukach bloczkowych.

Był to pierwszy start w tej kategorii wiekowej zawodników LZS SKS Raszówka, pomimo  zmiennej pogody (na przemian deszcz i upał) bardzo dobrze spisała się cała trójka. Najlepiej wypadł Mateusz Musiatowicz zdobywając srebrny medal w kategorii 2×50 m oraz zdobył  tytuł drugiego V-ce Mistrza Polski na rok 2021 w LXX Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji indywidualnej w kategorii łuków bloczkowych.

Bardzo dobrze strzelali również Wiktor Windak który był 4. na dystansie 30 m i 7. na dystansie 90 m oraz Magdalena Sieradzka 10. na dystansie 70 m i 11. na dystansie 30 m.

W mikście Magda i Wiktor zajęli 10. miejsce. Wyniki tej dwójki dały 14. miejsce LZS SKS Raszówka  w klasyfikacji klubowej juniorów w łukach olimpijskich w Polsce.

Wyniki Mateusza Musiatowicza, który jest mieszkańcem Osieka i dojeżdża na treningi rowerem do Raszówki, zapewniły mu powołanie do reprezentacji Polski Juniorów i start w Mistrzostwach Świata Juniorów w dniach 9-15 sierpnia we Wrocławiu.