Skutki orkanu NadiaTauron Dystrybucja S.A. szacuje, że w wyniku wichury, która przeszła dziś m.in. nad nasza gminą około 486 domów może być pozbawionych prądu. W wyniku silnego wiatru zawaliły się także dwa drzewa.

Ochotnicza Straż Pożarna z Krzeczyna Wielkiego i Gorzycy usuwała drzewo, które zawaliło się na drogę w Gorzycy. Zgłoszenie w tej sprawie przyjęto o godz. 5.28. Kilka minut później do Państwowej Straży Pożarnej dotarła informacja o kolejnym  wyrwanym drzewie, tym razem w Goli drzewo upadło na sieć  energetyczną. Na miejsce skierowano jednostkę PSP. Żadne z tych zdarzeń nie spowodowało zagrożenia dla mieszkańców.

Odnotowano także wiele przerw w dostarczaniu energii. W gminie Lubin 12 stacji było pozbawionych prądu, co szacunkowo oznacza, że 486 domów odnotowało przerwy w dostawie energii. Przewidywany termin usunięcia wszystkich awarii to godzina 10.00