Osiek W 2021 r. w gminie Lubin powstały kolejne dwie gry terenowe. Questy sfinansowane zostały z Funduszu Sołeckiego. QUEST to edukacyjna gra, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. Zapraszamy na questowy szlak!

– Nasz pierwszy Quest, który powstał w Szklarach Górnych stał się impulsem do dalszych działań i dzielenia się historią naszej gminy w ten wyjątkowo nowatorski i ciekawy sposób. Bardzo się z tego cieszę. Dziękuję stowarzyszeniu Nasz Niemstów oraz sołectwom Chróstnik, Osiek i Krzeczyn Wielki, że włączyły się do tego projektu. Zachęcam innych do tworzenia tych wyjątkowych wizytówek swoich miejscowości – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

„O tryptyku z kościoła w Osieku i innych perełkach” – to tytuł Questu w Osieku. Podczas wyprawy poznacie ciekawe miejsca i zabytki w Osieku. Na trasie znajduje się m.in. słynny tryptyk, ołtarz „Świętych Dziewic”. Opiekunem skarbu jest Cecylia Szwedo.

link: https://questy.org.pl/quest/o-tryptyku-z-kosciola-w-osieku-i-innych-perelkach

Quest w Krzeczynie Wielkim przedstawia zabytki, pomniki i historyczne miejsca związane z historią tej miejscowości. Opiekunem skarbu jest sołtys Krzeczyna Wielkiego Jerzy Tadla.

link: https://questy.org.pl/quest/historyczne-zakatki-krzeczyna-wielkiego

Swoje gry terenowe mają już Szklary Górne, Niemstów i Chróstnik.

 

Krzeczyn Wielki

Osiek