Już jutro, 11 listopada, rozegrane zostanie największe w naszym kraju dyktando. Do wspólnej zabawy zespół Dyktanda.pl  zaprasza każdego, kto chciałby sprawdzić na ile dobrze zna ortografię, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących.

W wypełnienie dyktanda naprawdę może zaangażować się każdy, bez względu na to, gdzie będzie spędzać ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie! Wystarczy zapisać się na stronie wydarzenia.

Organizator, czyli portal edukacyjny www.dyktanda.pl, zobowiązał się przekazać złotówkę za każdą osobę, która rozwiąże w dniu 11.11.2021 r. wskazane dyktando, przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Z myślą o najmłodszych przygotowano kilka kategorii wiekowych, dzięki czemu już pierwszoklasiści będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To pozwala włączyć się w akcję całą rodziną!

Środki przekazane przez portal Dyktanda.pl, powiększone o dodatkowe, dobrowolne wpłaty, wspomogą cel charytatywny lub społeczny, który zgromadzi najwięcej głosów od uczestników dyktanda.

Jak zaangażować się w akcję?

  1. Już teraz odwiedź stronę Dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”.
  2. 11 listopada ponownie odwiedź stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości w odpowiednim dla Twojej grupy wiekowej przedziale czasowym.
  3. W dniach 16-21 listopada na Dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Oddaj swój głos na jeden z nich!

Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących! Pokażmy, że razem możemy więcej!