szkolenie dyrektorów i nauczycieliNauczyciele i dyrektorzy z gminnych szkół dążą do samorozwoju i doskonalenia zawodowego. Specyfika naszych placówek oświatowych  jest bardzo podobna,  w związku z tym uznano, że doskonałą formą rozwoju będzie podzielenie się doświadczeniami  i warsztatem pracy.

W świetlicy w Osieku przy wsparciu  wójta gminy Lubin, zorganizowane zostało szkolenie poprowadzone przez doświadczonego trenera Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wzięli w nim udział zarówno dyrektorzy, jak i nauczyciele ze wszystkich gminnych szkół i przedszkola.

Szkolenie dotyczyło dwóch ważnych obszarów działania placówek oświatowych tj.:

• organizacji pracy zespołowej nauczycieli
  • dbałości o właściwą komunikację z rodzicami oraz zapraszania ich do współdziałania i współdecydowania w zakresie funkcjonowania szkoły na rzecz rozwoju uczniów

Szkolenie miało formę warsztatów moderowanych przez zewnętrznego trenera. Sprzyjało to wymianie  doświadczeń i dobrych praktyk stosowanych w różnych szkołach, wspólnemu  wypracowaniu nowych pomysłów oraz przeanalizowaniu dotychczasowych działań.

Jak mówili uczestnicy spotkania, wypracowane wnioski oraz pomysły wdrażane będą w codziennej pracy całych środowisk szkolnych, co w efekcie przełoży się na jeszcze lepsze współdziałanie miedzy nauczycielami  oraz miedzy szkołami a rodzicami. To z kolei zawsze pozytywnie wpływa i mocno integruje lokalną społeczność  skupioną wokół danej szkoły.