Dzieci z gminy wyjeżdżają na zimowy obózJuż w najbliższą niedzielę (12 lutego) grupa 19-ciorga dzieci z gminy Lubin, wyjeżdża na profilaktyczny obóz zimowy. To inicjatywa gminy Lubin, dzięki której dzieci oprócz wypoczynku będą brały udział w zabawach i treningach związanych z umiejętnościami społecznymi. Podobny wyjazd zorganizowano dla dzieci w czasie wakacji, wtedy były nad morzem.

Umiejętności (kompetencje) społeczne to zdolność do określonego i adekwatnego reagowania na sytuacje, które spotykają nas, gdy wchodzimy w interakcje z innymi ludźmi. Wiążą się one z osobowością, charakterem i temperamentem, wpływają na to, jak jesteśmy odbierani przez ludzi i jak ich odbieramy.

Wszystkie dzieci będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę przez doświadczoną kadrę wychowawczą, którą gwarantuje organizator, czyli Centrum Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej. Podczas codziennych zajęć wprowadzane będą ważne elementy treningu umiejętności społecznych.

Do udziału w zimowisku kwalifikacji dokonywali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Całościowy koszt obozu to 41 tysięcy złotych, który został decyzją wójta sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dzieci wyjeżdżają na tygodniowy wypoczynek w góry do miejscowości Wisła w Beskidach i będą zakwaterowane w Ośrodku „POTOK”. To obiekt położony w otoczeniu gór i stoków narciarskich z bogatą bazą sportowo-rekreacyjną.