Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu – święto wszystkich babć i dziadków. Dzień Babci i Dziadka w Klubie Dziecięcym w Krzeczynie Wielkim i Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce oraz Oddziale Zamiejscowym w Lubinie, obchodzony był bardzo hucznie.

Przygotowywane były przedstawienia w formie muzyczno-słownych wystąpień dzieci, na które zaproszeni  byli kochani dziadkowie. Były wiersze, scenki odgrywane przez dzieciaki, przeplatane wzruszającym śpiewem , gra na instrumentach, taniec, a na koniec wręczanie własnoręcznie zrobionych przez dzieci prezentów i laurek z życzeniami, ozdobionych kolorowymi obrazkami lub zdjęciami wnuków. Takimi samodzielnie wykonanymi upominkami wnuki sprawiały ogromną radość i chwilę niezapomnianych wzruszeń swoim bliskim.

Są to szczególne dni dla wszystkich babć i dziadów, kiedy to wnuki okazują im swoją miłość, wdzięczność i przywiązanie. Każde dziecko w tych dniach jest dumne ze swoich bliskich i chce im to jak najcudowniej wyrazić.

– Kochane babcie, drodzy dziadkowie życzę wam długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością oraz szacunkiem, życzliwością i miłością najbliższych – mówiła po występach dzieci, dyrektor Katarzyna Foryś, w imieniu własnym oraz całej społeczności przedszkolnej.

Dzień Babci i Dziadka w klubie dziecięcym i przedszkolu to chyba najlepszy sposób, aby wnuki mogły docenić swoje babcie i dziadków. Spotkania te mają na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do starszych osób. To bardzo istotne, żeby pokazać dziecku jak ważne jest celebrowanie tego święta. Warto pokazywać najmłodszym jak ważna jest tradycja w życiu każdego z nas.