W prawie wszystkich sołectwach naszej gminy z okazji Dnia Dziecka zorganizowano dla najmłodszych mini festyny, na których było mnóstwo atrakcji i jeszcze więcej słodyczy.

To był już drugi weekend z rzędu, kiedy dzieci miały okazję do wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu. Były m.in. dmuchańce, ogromne bańki, malowanie twarzy, czy też zabawy z animatorem.

W wiele z tych wydarzeń włączały się Ochotnicze Straże Pożarne, najmłodsi mogli więc zobaczyć jak w praktyce używać węża z wodą, czy też zobaczyć jak udzielać pierwszej pomocy.

Kilka z tych zabaw odwiedził ze słodkimi prezentami Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin wraz z Norbertem Grabowskim, przewodniczącym rady Gminy Lubin. Wójt był w Księginicach, Liścu gdzie jednocześnie rozgrywano turniej siatkarski, Siedlcach, Miłoradzicach, Niemstowie i Goli.