Dzień dziecka w gminnych przedszkolachDzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni.  To święto, które uwielbiają wszystkie dzieci – małe i duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy i  niespodzianek. Dzień radości, kolorów i wielu niezapomnianych wrażeń!

W Przedszkolu im Jana Pawła II w Raszówce i oddziale zamiejscowym w Lubinie  było mnóstwo atrakcji i cudownej zabawy.  W przedszkolu w Lubinie odbył się bal przebierańców, a  w Raszówce dzieci korzystały ze wspaniałej pogody i zabawy taneczne  zorganizowano w przedszkolnym ogrodzie.

Były tańce, zabawy z chustą, popisy wokalne przy żywej muzyce oraz słodkie upominki.  Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych atrakcjach.  Z przyjemnością wykonywały przygotowane dla nich zadania i konkurencje. Psotom i figlom nie było końca.

Klub Dziecięcy w Krzeczynie Wielkim, do którego chodzą dużo młodsze dzieci również świętował. Przygotowano zabawy sportowe z trenerem Karolem, które przyniosły wiele radości i jednocześnie  pomagają rozwijać sprawność maluchów.

W tym wyjątkowym  dniu życzenia dzieciom składał wójt Tadeusz Kielan i Katarzyna Foryś dyrektor  gminnego przedszkola.

Dzień dziecka w gminnych przedszkolachWójt odwiedził z prezentami Punkty Przedszkolne w Księginicach i Miłoradzicach. Była więc okazja do osobistego  powitania i przedstawienia się. Na słowa  „Tadek jestem a ty jak masz na imię?” maluchy tylko przez kilka sekund reagowały onieśmieleniem, a później opowiadały o sobie.

– Dzień Dziecka to najpiękniejszy dzień w świecie. Życzę wam, żebyście były zdrowe, uśmiechnięte, radosne i zawsze otoczone miłością. Wasz uśmiech to szczęście. Janusz Korczak mówił, że kiedy dziecko się śmieje to śmieje się cały świat. Więc życzmy sobie wszyscy tego szczęścia i pokoju na świecie, także my dorośli – mówi wójt Tadeusz Kielan

Mocno trzymamy kciuki, aby słowa skierowane do najmłodszych spełniały się każdego dnia. Głęboko wierzymy, że z pomocą rodziców i nauczycieli,  najmłodsi mieszkańcy gminy będą realizować swoje najskrytsze marzenia.