Dzień Pracownika Socjalnego 21 listopada swoje święto obchodzą pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie przez przypadek tego dnia obchodzony jest także Dzień Życzliwości i Pozdrowień, bo życzliwość i uwaga skierowana na drugiego człowieka to cechy charakterów pracowników GOPS.

Jak co roku, z bukietem kwiatów, a przede wszystkim ogromem życzeń płynących prosto z serca, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedził wójt Tadeusz Kielan wraz z sekretarzem gminy Bartoszem Dzień Pracownika Socjalnego Chojnackim.

– Wasza praca to służba, którą oprócz profesjonalizmu  cechuje wyjątkowa wrażliwość na potrzeby człowieka. Pomagacie rozwiązywać zarówno codzienne problemy, jak i życiowe tragedie. Jesteśmy pełni uznania dla  waszej działalności i  składamy wam ogromne wyrazy szacunku, uznania i podziękowania. Niech wasze życie prywatne wielokrotnie rekompensuje wam trudy pracy zawodowej, a dobre zdrowie i rodzinne szczęście towarzyszy na co dzień – mówił Tadeusz Kielan.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej pracuje 38 osób, oprócz administracji i osób zajmujących się wypłatą różnych świadczeń rodzinnych, są to pracownicy socjalni i opiekunki w terenie. Z danych wynika, że pomocy socjalnej wymaga w naszej gminie od 3 do 5 procent spośród ponad 17 tysięcy wszystkich mieszkańców.

Dzień Pracownika Socjalnego