Dziś przypada święto polskiego ratownictwa medycznego, po raz pierwszy obchodzono je 13 października 2006 roku ,zostało ono powołane ustawą z 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym.  To niezwykle ciężki i odpowiedzialny zawód, zwłaszcza teraz w czasie pandemii. Składamy Ratownikom wyrazy uznania, szacunku i życzymy dużo wytrwałości, zdrowia, miłości i życzliwości!

Codziennie ratują życie innych, wspierają, pomagają, a w czasach pandemii pracują w skrajnie trudnych warunkach. Praca ratownika jest niezwykle ciężka, odpowiedzialna, bardzo stresująca, wymagająca nie tylko profesjonalizmu, ale także wielkiego serca i empatii.

Często zatrzymujemy się gdy widzimy pędzący ambulans i słyszymy sygnały. Gdy stanie się coś złego czekany na ratowników z niecierpliwością. Dziś 13 października w dniu Ratownictwa Medycznego pomyślmy o wszystkich ludziach, którzy z taką ofiarnością pomagają nam w najtrudniejszych sytuacjach.Bukiet kwiatów

Jesteście bohaterami! Czas pandemii wystawia nas wszystkich na próbę, a Was w szczególności. Z narażeniem własnego życia i zdrowia pomagacie innym.  Z całego serca Wam za to dziękujemy! Życzymy Wam dużo zdrowia, szacunku, siły, ludzkiej przychylności i życzliwości. Niech dobro, którym się na co dzień dzielicie wraca do Was podwójnie. Jak najwięcej chwil szczęścia, radości i miłości!

Tadeusz Kielan                                                                                    Norbert Grabowski

Wójt Gminy Lubin                                                          Przewodniczący Rady Gminy Lubin