Dzień Strażaka - spotkajmy się 4 maja w Zimnej Wodzie!W imieniu wójta gminy Lubin zapraszamy  na Gminne Obchody Dnia Strażaka do Zimnej Wody. Dla naszych druhów będzie to okazja do rodzinnych spotkań i integracji, a dla mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, szereg atrakcji.

Już z drugi rok z rządu z okazji przypadającego 4 maja Dnia Św. Floriana, który jest m.in. patronem strażaków, wójt Tadeusz Kielan organizuje uroczyste spotkanie z tej okazji. Rok temu jego współorganizatorem była OSP Raszówka, tym razem będzie to OSP Zimna Woda.

– Mamy w gminie aż dziewięć jednostek OSP i w ubiegłym roku postanowiliśmy świętować Dzień Strażaka wspólnie. Pomysł był spontaniczny, więc wówczas poprosiliśmy o wsparcie druhów z Raszówki, którzy mają już wieloletnie doświadczenie w organizacji Ognisk Noworocznych i udało nam się zorganizować fajne wydarzenie. Tym razem jego formuła będzie poszerzona i na obchody zapraszamy nie tylko druhów i ich rodziny, ale także mieszkańców gminy Lubin – wyjaśnia Sylwia Rozkosz, rzecznik prasowa Urzędu Gminy Lubin. – Tak jak rok temu spotkanie poprzedzi uroczysta msza święta w intencji strażaków z udziałem pocztów sztandarowych. Po niej na terenach przy remizie w Zimnej Wodzie druhowie przygotowali szereg atrakcji. Będą konkursy, zabawy, animacje i pokazy. Na miejscu będzie także możliwość kupienia m.in. kiełbasy z grilla i innych smakołyków. Zachęcamy mieszkańców do wspólnego świętowania.

Udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka zapowiedzieli także przedstawiciele Ośrodka Kultury Gminy Lubin oraz Gminnej Bibliotek Publicznej. Poniżej ramowy program obchodów:

 • godz. 16.00 w kościele  pw. Trójcy Świętej odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji strażaków i ich rodzin
 • godz. 17.15 tereny zielone przy remizie OSP Zimna Woda nadanie tytułów: Strażak Roku 2023 dla druha i druhny
 • od godz. 17.30 – 19.30
  • animacje i dmuchańce dla dzieci
  • pokazy ratownictwa medycznego, technicznego i gaśniczego
  • warsztaty przygotowane przez OKGL oraz GBP
  • konkursy

Dzień Strażaka - spotkajmy się 4 maja w Zimnej Wodzie!