Derby Gminy Lubin pomiędzy Oborą i Kłopotowem Derby gminy Lubin pomiędzy Oborą i Kłopotowem zapowiadały ciekawą inaugurację nowego sezony klasy B. Pomimo niesprzyjającej aury obie drużyny wykazały duże zaangażowanie – było widać, że wakacje rozbudziły chęć do gry.

Od początku każda z drużyn grała ofensywnie – gra przenosiła się z jednej połowy na drugą. Szybkie podania sprawiały, że bramkarze po obu stronach nie mogli się nudzić. Kwestią czasu było strzelenie bramki.

Pierwsza z nich padła z rzutu karnego. Bramkarz Kłopotowa zaatakował ślizgiem na wyprostowanych nogach napastnika gospodarzy. Sędzia nie miał wątpliwości i mimo protestów gości podyktował „jedenastkę”, którą na gola pewnie wymienił Mikuła.

Od tego czasu drużyna gości przestała grać uważnie w obronie, a to doprowadziło do utraty w tej połowie kolejnych czterech bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:1 gdyż Kłopotów zdołał uzyskać honorowego gola po rzucie karnym.

Podczas przerwy, trener Dragan musiał ostro ustawić swoich piłkarzy gdyż goście rozpoczęli drugą połowę od falowych ataków na bramkę przeciwnika. Przyniosło to w efekcie strzelenie drugiego gola co dało zawodnikom z Kłopotowa nadzieję, że zmniejszenie strat.

Nie na długo – Kłopotów szybko odpowiedział strzeleniem kolejnej bramki i z zawodników Kłopotowa uszło powietrze. Nie zaprzestali ataków, ale było widać, że już nie wierzą w korzystny wynik. Coraz mniej uważnie grali w obronie a to doprowadziło do utraty kolejnych dwóch goli.

W efekcie mecz zakończył się wysoką wygraną Fortuny 8:2.Najlepszymi zawodnikami meczu zostali Krzysztof  Walasek z Fortuny i Jakub Olszewski z KS. Kłopotów. Nagrody, w imieniu wójta Tadeusza Kielana, wręczył radny Łukasz Kurowski.