Siedemnaście punktów obrad, w tym podjęcie trzynastu uchwał, przewiduje projekt porządku obrad dzisiejszej sesji rady Gminy Lubin. Radni zajmą się m.in. rozliczeniami za pobyt dzieci w Klubie Dziecięcym  oraz kwestią dopłat do wody i ścieków. Projekt uchwały przewiduje, że za wodę i ścieki mieszkańcy będą płacić mniej, to m.in. efekt największych w historii nakładów na rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Informowaliśmy już o tym, że do końca tego roku gmina wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin zainwestuje ponad 18 milionów złotych w rozwój infrastruktury. Tak szeroki zakres inwestycji  jest możliwy dzięki dwóm promesom z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz planowi rozwoju infrastruktury opracowanemu przez PGKGL.

Radni zdecydują też m.in. o zmianach w dwóch planach zagospodarowania przestrzennego oraz nadadzą nowe nazwy ulic. Szczegółowy proponowany porządek obrad publikujemy poniżej.

Ogłoszenie

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 40 ze zm.) uprzejmie zawiadamiam, że na dzień 8 maja 2023 r., na godz. 15:30 zwołuję LII sesję Rady Gminy Lubin. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej pok. nr 114 w budynku przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 w Lubinie.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 27 marca 2023 r.
  3. Uchwała zmieniająca uchwalę nr LXJV/494/2018 Rady Gminy Lubin z dnia 19 października 2018 r. w sprawie utworzenia Klubu Dziecięcego w Krzeczynie Wielkim i ustalenia statutu /proj. nr 521/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  4. Uchwała w sprawie ustalenia opłaty za pobyt dziecka w Klubie Dziecięcym w Krzeczynie Wielkim i ustalenia maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie /proj. nr 522/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  5. Uchwała zmieniająca uchwalę Nr XXXIII/326/2021 Rady Gminy Lubin z dnia 19 października 2021 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania. /proj. nr 523/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  6. Uchwała w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych i ośrodkach wsparcia udzielającym schronienia osobom tego pozbawionym, w tym osobom bezdomnym /proj. nr 528/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  7. Uchwała w sprawie ustalenia dopłat do taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków /proj. nr 524/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  8. Uchwała w sprawie nadania nazwy ul. Krótka we wsi Siedlce /proj. nr 525/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  9. Uchwała w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lubin dla fragmentu obrębu Szklary Górne, obejmującego obszar Kopalni piasku „Obora” /proj. nr 526/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  10. Uchwała w sprawie zmiany uchwały o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lubin dla fragmentu obrębu Miłosna /proj. nr 527/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  11. Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania inwestycyjnego pn.: ,,Opracowanie dokumentacji projektowej sieci trasy rowerowej w ramach Dolnośląskiej Cyklostrady – Trasa Miedziana” /proj. nr 529/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  12. Uchwała w sprawie nadania nazwy ul. Palisandrowa we wsi Niemstów /proj. nr 530/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  13. Uchwała w sprawie wyrażenia woli współdziałania z innymi gminami i powiatami oraz zawarcia przez Gminę Lubin porozumienia gminno – powiatowego dotyczącego zasad współpracy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko – Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego /proj. nr 531/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  14. Uchwała w sprawie zmiany uchwały nr XLV/428/2022 Rady Gminy Lubin z dnia 26 września 2022 r. w sprawie nadania nazw ulic: Jaspisowa, Kryształowa, Kalcytowa, Kwarcowa, Opalowa, Pirytowa we wsi Krzeczyn Wielki /proj. nr 532/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  15. Uchwała w sprawie nadania nazwy ulicy Akacjowa we wsi Krzeczyn Wielki /proj. nr 533/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  16. Wolne wnioski.
  17. Zamknięcie sesji.