W świetlicy wiejskiej w Chróstniku zorganizowano po raz pierwszy gminne  „Harce elfów w krainie świętego Mikołaja”. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wystąpili w bajkowo-świątecznych przebraniach.

Były okazjonalne sukienki, czapki oraz swetry, aby z okazji Mikołajek wspólnie pobawić się i przenieść w świat marzeń i bajek. Na gminnej imprezie pojawiło się ponad 70 elfów, które zjechały się ze wszystkich sołectw.

Pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Lubin przygotowali wiele atrakcji dla naszych milusińskich. Można było wziąć udział w quizie na temat świąt i krainy świętego Mikołaja, oraz wspólnie bawić się i tańczyć, w rytm najpopularniejszych świątecznych hitów.

Nie mogło oczywiście zabraknąć spotkania z Mikołajem, który przyleciał specjalnie z bieguna północnego. Wszystkie elfy były grzeczne, co prawda jedne mniej – drugie bardziej, ale dla nikogo nie zabrakło słodkiego upominku. Na klimatycznej, specjalnej ściance, można było zrobić pamiątkowe zdjęcia.

To była pierwsza taka gminna zabawa mikołajkowa zorganizowana przez OKGL, specjalnie dla najmłodszych. I już wiadomo, że względu na duże zainteresowanie, na stałe wpisze się w ofertę kulturalną naszej gminy.