Już po raz kolejny grupa 175 przedszkolaków wzięła udział w organizowanej przez gminę Lubin imprezie sportowej Festiwal gier i zabaw, który podsumowuje corocznie projekt Akademia Żaczek. Imprezę zorganizowano na obiekcie sportowo-rekreacyjnym im. M. Lodzińskiego w Księginicach. Uczestnikami były dzieci w wieku od 4 do 6 lat uczestniczące w roku szkolnym 2022/2023 w dodatkowych zajęciach sportowo-rekreacyjnych Akademia Żaczek organizowanych w gminie Lubin.

Wszystkie dzieci bardzo lubią ten rodzaj zajęć ruchowych, zatem z wielką chęcią i radością pojawiły się licznie na boisku w Księginicach. W wielobarwnych koszulkach i pełni energii, uczestnicy rozpoczęli zmagania sportowe wspólną rozgrzewką. Według losowo wskazanej kolejności poszczególne drużyny pokonywały przygotowane stacje – konkurencje tj. piłkarskie kręgle, parkour obejmujący skoki oraz koordynacje, strzały do bramek, mini mecz piłki nożnej, slalom z piłką z uderzeniem do bramki itp. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w sportowych zmaganiach. Uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad i reguł zabaw oraz współpracy w zespole. Nadzór nad uczestnikami podczas każdej konkurencji sprawował trener, przy wsparciu pomocników. Wszystko odbywało się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz zgodnie z regułami realizowanych zabaw. Dzieci, mimo że tego dnia wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, były równie mocno rozradowane i już dopytywały o kolejne zajęcia.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy złoty medal, który wręczał wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Wójt Tadeusz Kielan wręczą pamiątkowe medale uczestnikom imprezy

W zmaganiach sportowych uczestniczyli:

• Oddział Przedszkolny w Raszówce ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego
  • Oddział Przedszkolny w Szklarach Górnych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy
  • Oddział Przedszkolny w Krzeczynie Wielkim ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
  • Oddział Przedszkolny w Siedlcach ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza
  • Oddział Przedszkolny w Niemstowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
  • Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce
  • Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce Oddział Zamiejscowy w Lubinie

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.